http://www.hbf.lv

Izdrukāts: 13.12.2024 @ 08:55


 

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Festivāla ARTISSIMO atklāšana

 

Pirmdien, 2017.gada 3.jūlijā pl.19.00

Dzintaru koncertzālē

 

Festivāla ARTISSIMO atklāšana



 

 

VADIMS REPINS (VIJOLE) un
TATARSTĀNAS REPUBLIKAS VALSTS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS (KAZAŅA)

mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents 
ALEKSANDRS SLADKOVSKIS (KRIEVIJA)

 

Programmā:

S. Prokofjevs        - 2. vijoļkoncerts
                               - Uvertīra par ebreju tēmām

S. Rahmaņinovs   - 2. simfonija

 

Sensācija: Latvijā uzstāsies vislieliskākais pasaules vijolnieks!

 

Ir noticis Brīnums. Uz Latviju brauks Vadims Repins, kurš tiek dēvēts par mūsdienu labāko vijolnieku.

 

Tas sākās sen un ne no avīžnieku rakstītā. Pirmais, kurš izrunāja frāzi, bija izcilais Jehudi Menuhins. Vīnē, diriģējot Paganīni koncertu, kurā solo atskaņoja divdesmitgadīgais Vadims, pēc pirmās daļas kadences viņš no savas diriģenta pults izsaucās „Bravo!”. Un klausītāji, nesagaidījuši skaņdarba finālu, viņam tūdaļ piebalsoja, ovācijās uzspridzinot Musikverein zāli.

 

„Viņš ir labākais no vijolniekiem, kurus esmu dzirdējis. Pilnībai vistuvākais”, - toreiz teica Menuhins. Un pēc tam kopā ar Vadimu ieskaņoja visus Mocarta koncertus.

 

Viņš kopš bērnības bija labākais – zēns no Novosibirskas, kurš vijoles klasē sāka mācīties tādēļ, ka neiekļuva bajāna klasē, un brīnišķīgas sakritības dēļ nokļuva pie izcilā pedagoga Zahara Brona, kuram konservatorija izņēmuma kārta ļāva piestrādāt skolā.

 

11 gadu vecumā Repins vinnēja zeltu Lipiņska un Veņavska konkursā Polijā un debitēja ar solokoncertiem Maskavā un Ļeņingradā (tas bija 1982.gadā), 13gadu vecumā ierakstīja skaņuplati firmā „Melodija”, 14 gadu vecumā koncertēja Tokijā, Minhenē, Berlīnē un Helsinkos, 15 gadu vecumā uzstājās Ņujorkas koncertzālē Carniegie Hall. 1989.gadā Briselē, izturējis sacensību maratonu 40 dienu garumā, Vadims Repins kļuva par prestižā Karalienes Elizabetes Starptautiskā konkursa uzvarētāju  – visjaunāko tā vēsturē.

 

Bet 1990.gadā, kad PSRS mūzika nevienam nebija prātā, kopā ar Bronu un visu viņa klasi aizbrauca no valsts. Visa turpmākā Repina dzīve ir ritējusi Rietumos. No profesionālās karjeras viedokļa tā ir spoža. Nav neviena slavena orķestra vai diriģenta, ar kuru Vadims nebūtu sadarbojies. Nav slavenu solistu, ar kuriem viņš kopā nebūtu spēlējis kamermūziku. Nav slavenu koncertzāļu, kurās viņš nebūtu sagaidīts ar apdullinošiem aplausiem. Albumi, kurus viņš ieskaņojis ierakstu firmās Erato, Philips, Universal, Warner Classics un Deutsche Grammophon, ir ieguvuši ECHO balvu ( „Gada instrumentālists”), Diaposon d’Or, Prix Caecilia un Edison Award.

 

Ugunīgais temperaments apvienojumā ar nevainojamu tehniku, poētiskas un izjustas interpretācijas – tās piemin visi, kuri jelkad dzirdējuši Vadimu Repinu. Latvijas klausītājiem būs iespēja novērtēt viņa apbrīnojamo meistarību tikai tagad, jo pēdējoreiz viņš tika šurp atbraucis, vēl būdams bērns.

 

Vadims Repins spēlē 1733.gada Stradivāri "Rodē" vijoli. 
 
* * * *


Šī spožā mūziķu kopa no Kazaņas ir viens no labākajiem Krievijas orķestriem. Valērijs Gergijevs tam pasūtina uzstāšanos abonementu cikla koncertos Marijas teātra koncertzālē. Maskavas Valsts konservatorija to izvēlas Čaikovska Ceturtās simfonijas atskaņojumam komponista jubilejas gadā. Tatarstānas Republikas Valsts simfoniskais orķestris rīko daudzus festivālus („Deniss Macujevs pie draugiem”, „Baltie ceriņi”, „Rahlina sezonas”, „Kazaņas rudens”, „Radošs atklājums”, Concordia), īsteno daudzus izglītojošus un labdarības projektus. Orķestra koncertus translē Eiropas vadošie televīzijas mūzikas kanāli – Medici.tv un Mezzo.tv. Orķestra albumus izdod tādas godājamas ierakstu firmas kā Sony Music un RCA Red Seal.

 

Tatarstānas Republikas Valsts simfoniskais orķestris sadarbojas ar vadošajiem mūsdienu akadēmiskās mūzikas pārstāvjiem. Viņu vidū ir Sofija Gubaiduļina un Gija Kančeli, Deniss Macujevs un Mihails Pļetņovs, Gidons Krēmers un Nikolajs Luganskis, Olga Borodina un Dmitrijs Hvorostovskis, Vladimirs Spivakovs un Jurijs Bašmets.

 

Festivāls Artissimo lepojas ar iespēju iepazīstināt savus klausītājus ar šo izcilo Krievijas orķestri.


Orķestra vadītājs un galvenais diriģents Aleksandrs Sladkovskis būdams Pēterburgas diriģēšanas skolas turpinātājs un Marisa Jansona asistents, 1999.gadā uzvarēja Sergeja Prokofjeva 3.Starptautiskajā konkursā un pēc tam, pēc paša vārdiem, uzsāka „mierīgu, vienmērīgu karjeru”: četrus gadus vadīja Krievijas Nacionālo studentu simfonisko orķestri, bija Sankpēterburgas kapelas galvenais diriģents, strādāja ar labākajiem Krievijas orķestriem, tostarp – ar Valsts Akadēmiskā Lielā teātra orķestri, ar Valsts Akadēmisko orķestri, Sanktpēterburgas filharmonijas akadēmisko simfonisko orķestri, Čaikovska Lielo simfonisko orķestri un Nacionālo filharmonisko orķestri. Apbrīnu raisa arī diriģenta ārzemju partneru uzskaitījums – to vidū, piemēram, ir izcilais Santa Cecilia Nacionālās akadēmijas orķestris no Itālijas.

 

2010.gadā pēc Tatarstānas Republikas prezidenta Rustama Minnihanova piedāvājuma Aleksandrs Sladkovkis kļuva par Tatarstānas Republikas Valsts simfoniskā orķestra māksliniecisko vadītāju un dažu sezonu laikā palīdzēja tam nokļūt mūzikas Olimpā. Kaismīgs talants un bezkompromisu tiekšanās pēc ideāla skanējuma padarījusi Sladkovski par vienu no Denisa Macujeva iecienītākajiem diriģentiem. 2010.gadā abi lieliskie mūziķi bija Hermaņa Brauna fonda viesi un ar savu festivālu Crescendo atstāja neaizmirstamu iespaidu uz klausītājiem.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

03.07.2017 plkst. 19:00
Dzintaru koncertzāle

Festivāla ARTISSIMO atklāšana
VADIMS REPINS (VIJOLE) un TATARSTĀNAS REPUBLIKAS VALSTS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS; mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ALEKSANDRS SLADKOVSKIS (KRIEVIJA)

 

© Hermaņa Brauna fonds & Nordik IT, 2002-2003