Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Krievu kamermūzikas pērles

 

Otrdien, 2017.gada, 04. jūlijā pl. 18.00
Dzintaru koncertzāles Mazā zālē

Krievu kamermūzikas pērles

 

 

 Irina Dolženko (mecosoprāns, Krievija)

 Inna Davidova (klavieres)

 

Atklājiet krievu dvēseles noslēpumu kopā ar izciliem mūziķiem – romances žanra meistariem!

 

Viņu duets tapa izveidots pirms ceturtdaļgadsimta. Tolaik abas mūziķes tikai sāka savu radošo ceļu, kas vedis viņas pretim atskaņotājmākslas virsotnēm. Ne gadi, ne robežas nekļuva par šķērsli, lai šī skaistā mākslinieciskā savienība vairotu spēku un attīstītos. Tajā nav lomu dalījuma galvenajā un pakļautajā. Savā tieksmē pēc pilnības viņas ir līdztiesīgas – dziedātāja no Krievijas Irina Dolženko un pianiste no Latvijas Inna Davidova. Katru sezonu no jauna duets apliecina pārsteidzošu saskaņu, neparastu gaumi un reti sastopamu profesionālismu interpretācijās, priecējot klausītājus ar aizvien jauniem kopīgiem darbiem. Taču šā gada festivālam ARTISSIMO Inna un Irina nolēmušas sagatavot īpašu – jubilejas! – koncertu, apkopojot tajā vislabāko no savām brīnišķīgajām, krievu komponistu daiļradei veltītajām programmām.

 

Irina Dolženko (mecosoprāns, Krievija) – Krievijas Tautas māksliniece, Lielā teātra soliste un Krasnojarskas operas mākslinieciskā vadītāja. Viņas skatuves raksturu diapazons ir ļoti plašs: no vecticībnieces Marfas līdz burvei Ulrikai, no jaunekļiem Leļa, Kerubīno un Zībeļa līdz liktenīgajai skaistulei Marinai Mnišekai, no faraona meitas Amnerisas līdz vecajai čigānietei Azučenai. Katram no tēliem ir mākslinieces kaislīgās, patiesās un atvērtās attieksmes pret dzīvi un viņas ārkārtīgi spilgtās personības zīmogs. Tikpat liela loma Irinas dzīvē ir kamermuzicēšanai. Ilgā un auglīgā sadarbība ar pianisti Innu Davidovu Latvijas klausītājiem ir atklājusi Dolženko kā brīnišķīgu Čaikovska, Rahmaņinova, Gļinkas, Dargomižska un Šostakoviča romanču atskaņotāju.

 

Inna Davidova ir Latvijā vispazīstamākā akadēmiskās mūzikas koncertu neatkarīgā producente. Būdama pianiste, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas absolvente un kā koncertmeistare apbalvota Tokijas Starptautiskajā vokālistu konkursā, Inna savu atskaņotājmākslinieces darbību apbrīnojamā kārtā apvieno ar izglītojošo un antreprenieres darbību. 1998.gadā izveidojot Hermaņa Brauna fondu, Inna ir dāvājusi Latvijai desmitiem festivālu un tūkstošiem visaugstākās klases koncertu. Tiem sekojot, ir izaugusi vesela klausītāju paaudze. Viņas fantastiskā enerģija un neizsīkstošā izdoma katru mūzikas sezonu pārvērš svētkos, kas ir pilni tikšanos ar meistariem un jauniem talantiem. Innas veidotajās koncertprogrammās ir dramaturģisks kodols un iekšēja attīstības loģika. Viņas muzicēšanu ansamblī raksturo smalkjūtība un stilistiska precizitāte. Innas Davidovas skatuves partneru vidū bijuši tādi izcili dziedātāji kā Elīna Garanča, Egils Siliņš, Inese Galante, Sergejs Larins, Inga Kalna, Anatolijs Safiuļins un daudzi, daudzi citi.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

04.07.2017 plkst. 18:00
Dzintaru koncertzāles Mazā zālē

Krievu kamermūzikas pērles
Atklājiet krievu dvēseles noslēpumu kopā ar izciliem mūziķiem – romances žanra meistariem!

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011