Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

SLAVA (Vjačeslavs Kagans-Palejs, alts, Izraēla)

Vjačeslavs Kagans-Palejs

Vjačeslavs Kagans-Palejs (alts, Izraēla)

Programmā: Vivaldi Stabat Mater un baroka mūzikas pērles

“Šī dzidrā balss skan visiem tiem, kuri mūsu cietsirdīgajā pasaulē alkst palīdzības. Šī balss dziedē ciešanas…”, - to atzīst klausītāji, kuriem laimējies dzirdēt Vjačeslavu Kaganu-Paleju.

Laikrakstā The Times viņa balss nodēvēta par “briljantu”, bet London Evening Standard rakstīja, ka “virs zemes nav nekā līdzīga viņa balss skanējumam”.

Pats Vjačeslavs raksturo sevi mazāk poētiski: “Ja būsim precīzi, manu balsi dēvē par vīrieša altu”.

Un tomēr šajā kontrtenoru, vīriešu soprānu un vīriešu altu popularitātes un ziedu laikā Vjačeslava Kagana-Paleja balss ir patiešām neparasta. Tās tembrs ir ļoti silts un tajā pašā laikā kristāliski caurspīdīgs. Šis dabas dotums un, pirmkārt, mūziķa spilgtais talants palīdzējis viņam kļūt par vienu no pašiem iecienītākajiem un pazīstamākajiem pasaules dziedātājiem. 

Viņš ir dzimis Gomeļā, mācījies vijoļspēli Minskā. Tad sācis dziedāt. Sākumā dziedājis Baltkrievijas Akadēmiskajā kapelā, vēlāk -  Ļeņingradas filharmonijā, “Decembra vakaros” Maskavā, Vīnes Valsts operā… Sekoja neskaitāmi ieraksti, kompaktdiski… Jaunā dziedātāja balss skaistumu tika apbrīnojis dižais diriģents Leonards Bernstains, un žēl, ka lielmeistara nāve pārtrauca viņu abu sadarbības plānus.

Vjačeslavs Kagans-Palejs mācījās dziedāt Londonā, kas kontrtenoriem ir vislabākā vieta pasaulē. Tur viņš absolvēja Gildholu – Mūzikas un Drāmas augstskolu. Pēcāk pilnveidoja savu mākslu pie slavenā koncertmeistara Džefrija Pārsonsa. Kā operas dziedātājs viņš debitēja Britena operā “Sapnis vasaras naktī”, Oberona lomā sajūsminot gan Londonas publiku, gan kritiķus. Vēlāk viņš nodziedāja Žannu d’Arku Covent Garden teātrī, Raganu operā “Rapuncele” Prāgas Mocarta fondā un Mašu Petera Etvēša operas “Trīs māsas” iestudējumā Lionas operas teātrī Kenta Nagano muzikālajā vadībā (Kagans-Palejs piedalījies arī šīs operas ieskaņojumā  ierakstu firmā Deutsche Grammophon ).

Vjačeslavs koncertē visā pasaulē – no ASV līdz Eiropai un Japānai, kur viņa mākslai ir īpaši karsti cienītāji un kur divu mēnešu laikā tika pārdoti  300 000 viņa albūma “Ave Maria” eksemplāru. Viņa sadarbība ar izcilo pianistu Borisu Berezovski realizējusies koncertu sērijās Krievijā, Japānā un Anglijā.

Taču Vjačeslavs dzied ne tikai baroka mūziku, kas viņa balsij ir pašsaprotami. Viņš dzied arī romantiķu skaņdarbus, mūsdienu mūziku un pat Gēršvina un Kola Portera dziesmas. Viņš izmanto visas savas unikālās balss un mākslas iespējas.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

03.04.2004 plkst. 16:00
Rīgas Doms

SLAVA (Vjačeslavs Kagans-Palejs, alts, Izraēla)
Unikāla balss, unikāla muzikalitāte – pirmo reizi Latvijā pasaulslavenais retās vīriešu alta balss īpašnieks aicina aizraujošā mūzikas lidojumā. Koncertā piedalās kamerorķestris un diriģents Andris Veismanis. Programmā Vivaldi Stabat Mater un citas baroka mūzikas pērles.

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011