Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

FESTIVĀLA WINTERFEST ATKLĀŠANA

 

Dzīva leģenda!
Svētdien, 2017. gada 12. novembrī pl. 19:00

Lielajā Ģildē 

FESTIVĀLA WINTERFEST ATKLĀŠANA
Džeza gardēžiem!

Vjačeslavs Gaņeļins (klavieres)
Deniss Paškevičs (saksofons)
Arkādijs Gotesmans (sitaminstrumenti)

 

Festivāla WINTERFEST atklāšanā spēlēs leģendārais Vjačeslavs Ganeļins!!!

 

Viņš apgalvo, ka spēj izveidot kompozīciju no visa – pat no nejaušas intonācijas, pat no kļūdas. Un tā ir vistīrākā patiesība!

Unikāli meistari, katrs ar savu rokrakstu, kļūs par vienu veselu. Klausītāju acu priekšā viņi pārvērtīsies par  Gaņeļina trio. Šādu notikumu palaist garām būtu neiedomājami! Tas ir kas vairāk par koncertu. Tā ir pieskaršanās leģendai, galvu reibinošs ceļojums džeza pasaulē ar pavadoņiem, kuri atbild par katru savu noti un ir gatavi absolūtai improvizācijai!

 

Viņa vārdu pazīst visi džeza mīļotāji – gan Lietuvā, kur pirms 45 gadiem Gaņeļins izveidoja savu fantastisko trio, gan visā postpadomju telpā, kur GTČ („Gaņeļins-Tarasovs-Čerkasins”) bija izlaušanās simbols un lepnuma iemesls, gan Izraēlā, kur Vjačeslavs dzīvo jau trīsdesmit gadu, gan visā pasaulē. „Visnevaldāmākais un tajā pašā laikā visorganizētākais un profesionālākais frīdžezs, kādu man nācies dzirdēt”, – tā par GTČ pirmo uzstāšanos Rietumberlīnē (1980) rakstīja Eiropas džeza kritikas patriarhs Joahims Ernsts Bērents (Joachim-Ernst Berendt). Ne vien viņš, bet daudzi lietpratēji bija pārliecināti, ka ārpus Amerikas neviens un nekad džezu nav spēlējis tik virtuozi, atjautīgi un dabiski kā Gaņeļins ar saviem draugiem.

 

2017. gada februārī Gaņeļina trio ieguva Lietuvas valsts augstāko apbalvojumu mākslā – Nacionālo prēmiju „par lietuviešu nacionālās džeza skolas izveidošanu”. Par godu šim notikumam GTČ nospēlēja koncertu Dižkunigaišu pilī Viļņā. Pēdējo 15 gadu laikā viņi kopā uzstājās pirmo reizi. Kopš izcilais ansamblis izjuka un Gaņeļins aizbrauca no PSRS, mūziķi uz skatuves ir tikušies tikai trīs reizes. Toties katrs no mūziķiem ir izveidojis savu pārliecinošu solo karjeru.

 

1988. gadā Gaņeļins sāka strādāt Jeruzalemes Mūzikas un dejas akadēmijā, kur kļuva par Džeza fakultātes profesoru un vadītāju. Izraēlā viņš izveidoja starptautisku festivālu Jazz Globus un ir rosinājis daudzus džeza un multimediju projektus. Būdams diplomēts komponists, Viļņas konservatorijas absolvents, viņš turpināja komponēt. Jau senāk Gaņeļins bija ieguvis vairākas balvas par saviem darbiem – 60 kinofilmu skaņuceliņiem, vairāk nekā 40 teātra izrāžu mūziku, sešiem mūzikliem, trim operām, baletu…

 

Un, protams, viņš pastāvīgi koncertē visā pasaulē. Viņa jaunā ansambļa – Ganelin Trio Priority – sastāvā spēlē lietuviešu saksofonists Petrs Višņausks (Petras Vyšniauskas) un vācu bundzinieks Klauss Kūgels (Klaus Kugel). Plaši pazīstami ir arī viņa dueti – ar pazīstamo komponisti, dziedātāju un dejotāju Esti Kenanu-Ofriju (Esti Kenan-Ofri), ar saksofonistu Nedu Rotenbergu (Ned Rothenberg) un kontrabasistu Vladimiru Volkovu.

 

Neticami veiksmīga ir izrādījusies arī Gaņeļina sadarbība ar Arkādiju Gotesmanu. Jau 30 gadus šis lieliskais mūziķis ir viens no Lietuvas pazīstamākajiem džezmeņiem. Būdams bundzinieks un komponists, dzejnieks un režisors, pedagogs un producents, Viļņas Klezmeru orķestra izveidotājs un divu mūzikas festivālu mākslinieciskais vadītājs, turklāt arī tapieris, kurš dievina mēmo kino, viņš valdzina gan ar svaigām idejām, gan ar meistarību šīs idejas iemiesot. Kā perkusionists viņš Eiropā ir iemantojis universāla mūziķa slavu: Gotesmans ir absolūti pārliecinošs kā džeza improvizators, kā bebop, afro, latino un akadēmiskās mūzikas atskaņotājs.

 

Koncertā Rīgā Arkādijs Gotesmans ir saistošais posms starp diviem saviem seniem skatuves partneriem – Vjačeslavu Gaņeļinu un pazīstamo Rīgas saksofonistu, multistilistu un džeza entuziastu Denisu Paškeviču. Ceturtdaļgadsimta laikā Deniss ir spēlējis daudzos džeza stilos – no svinga bigbenda sastāvā līdz eisiddžezam (acid jazz), frīdžezam (free jazz), fankam (funk) un fjūženam (fusion). Vārdsakot, nav iespējams paredzēt, kas tieši skanēs 12. novembrī festivāla WINTERFEST atklāšanas koncertā Lielajā ģildē. Taču nav ne mazāko šaubu par to, KĀ tas skanēs! Spilgti. Viegli. Brīvi. Neticami profesionāli.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

12.11.2017 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

FESTIVĀLA WINTERFEST ATKLĀŠANA
Džeza gardēžiem!

VJAČESLAVS GAŅEĻINS (klavieres), Deniss Paškevičs (saksofons), Arkādijs Gotesmans (sitaminstrumenti)

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011