Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Retro-koncerts Čaplins un mūzika

  


Otrdien, 2018 gada 03.jūlijā pl.20.30

Dzintaru koncertzālē

 

Retro-koncerts

Čaplins un mūzika

 

Festivāla ARTISSIMO simfoniskais orķestris
Diriģents Helmuts Imigs

 

 

 

Programmā – dzīvais kino un dzīva mūzika! 
                        Čārlza Spensera Čaplina filma Lielpilsētas ugunis

 

Federiko Fellīni tika sacījis, ka Čaplins ir Ādams, no kura sākušies mūsu raduraksti. Bet Džordžs Bernards Šovs savulaik nodēvēja Čaplinu par vienīgo ģēniju, kas nācis no kinoindustrijas. Jau simt gadu šis skumīgais klauns, spieķi vicinādams, savā neveiklajā gaitā staigā pa pasaules kinoekrāniem. Jau simt gadu viņa piedzīvojumi un joki uzjautrina un aizkustina cilvēkus, un liek viņiem aizdomāties.

Čārlza Spensera Čaplina filmām mūziku komponēja pats Čaplins. Šī mūzika kļuva par viņa radītā tēla turpinājumu un piešķīra filmām neredzamu iekšējo dzīvi.

Viņa pirmā muzikālā filma Lielpilsētas ugunis ir balstīta uz divām sižeta līnijām. Pirmā ir satīrisks stāsts par Čārlija un kāda alkoholiķa miljonāra draudzību. Otrā – aizkustinošs stāsts par iemīlēšanos neredzīgā puķu tirgotājā. Pēc neticamām pūlēm Čārlijs dabū viņai naudu operācijai. Atguvusi redzi, meitene ar šausmām nožēlojamajā skrandainī atpazīst savu labdari. Sāpes un izmisums, ko viņš cenšas slēpt zem sava kautrīgā smaida, paliek atmiņā uz mūžu.

Čaplins strādāja kopā ar komponistiem aranžētājiem A.Džonsonu un A.Ņūmenu. Līdzās oriģinālmūzikai filmā skan arī melodijas no N.Rimska-Korsakova Šeherazādes un tā laika populāru dziesmu motīvi.

 

 

   


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

03.07.2018 plkst. 20:30
Dzintaru koncertzāle

Retro-koncerts Čaplins un mūzika
Programmā – dzīvais kino un dzīva mūzika!

Čārlza Spensera Čaplina filma Lielpilsētas ugunis

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011