Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

WINTERFEST ATKLĀŠANA!

TONINHO HORTA ar ansambli (ģitāra, Brazīlija)

 

Sestdien, 3. novembrī, pl. 19:00
Lielajā Ģildē 

WINTERFEST ATKLĀŠANAS KONCERTS
TONINHO HORTA (Toninjo Horta, ģitāra, Brazīlija)
&
viņa ansamblis - Piero Odorici (saksofons), Gilson Silveira (sitaminstrumenti)

 

Leģendārais brazīliešu ģitārists, dziedātājs un komponists Toninjo Horta (Toninho Horta) 3.novembrī Lielajā ģildē atklās festivālu Winterfest.

 

Viņš tiek dēvēts par vienu no Latīņamerikas labākajiem mūziķiem. Būdams neticami apdāvināts, Toninjo jau bērnībā atrada savu aicinājumu un savu instrumentu. Klasika un folkmūzika, bossa nova un džezs (ļoti daudz džeza, jo Toninjo vecākais brālis Paolo bija basģitārists) skanēja visapkārt jau kopš viņa piedzimšanas.

 

14 gadu vecumā Horta atrada domubiedrus, kopā ar viņiem izveidoja mūzikas apvienību Clube Da Esquina un kļuva slavens vispirms dzimtajā Beluorizonti (Belo Horizonte), bet pēcāk – visā Brazīlijā. Par otru svarīgu pilsētu Toninjo dzīvē kļuva Ņujorka. Mācoties Džuljarda (Julliard) mūzikas skolā, Horta to iemīlēja tik ļoti, ka no Ņujorkas nespēja šķirties un šobrīd viņam ir divas mājvietas…

 

Hortam nebija vēl trīsdesmit gadu, kad viņa vārds parādījās pasaules labāko ģitāristu sarakstos. Taču slava viņam nerūpēja. „Es vienmēr domāju par mūziku un nekad – par naudu. Protams, dzīvošanu tas nedara vieglāku. Toties palīdz atrast savu vietu šajā pasaulē. Man taču ir laimējies – ar daudziem uzticamiem klausītājiem, un viņi ir kopā ar mani jau daudzus gadus…”

 

Pirmā (no vairākiem desmitiem!) skaņuplate, kuras ierakstos Toninjo piedalījies, ir datēta ar 1969.gadu. Viņš brīnišķīgi aranžēja, bija ideāls sesiju mūziķis, taču ceļš līdz pirmajai ilgspēlējošajai platei bija diezgan garš – viņš to izdeva tikai 1980.gadā, kad aiz muguras jau bija veiksmīgas turnejas ASV, Japānā, Eiropā un sadarbības pieredze ar visdažādāko tautību un virzienu mūziķiem.

 

„Protams, man vislabāk patīk spēlēt to, kas man asinīs – bosanovu, sambu, brazīliešu fusion. Šajā mūzikā esmu kā zivs ūdenī, vienalga, kāda ģitāra man rokās – akustiskā vai elektriskā. Arī džezu spēlēju. Kā gan citādi? Džezu esmu klausījies vēl šūpulī, un man tas ļoti patīk. Taču mans džezs ir ar brazīliešu raksturu. Katrā ziņā – ne jau bībops”, – saka Toninjo. Kritiķi apgalvo, ka viņa spēles maniere ievērojami ietekmējusi tādus titānus kā Deivs Gruzins (Dave Grusin), Pets Metīnijs (Pat Metheny) un Els Džero (Al Jarreau). Horta taču ir dāsns cilvēks – dala savas meistarības noslēpumus pa labi un pa kreisi. Ģitārspēli viņš māca te austriešu Grācā, te džeza mekā Berklee College of Music, te Los Angeles Guitar Institute of Technology…Vēl viņš rīko koncertus un festivālus, darbojas izglītības laukā un pat izveidojis specializētu nošu bibliotēku – Livrão Da Música Brasileira.

 

Droši vien tajā glabājas arī viņa paša kompozīcijas. „…visas – par mīlestību. Tas ir ļoti noderīgi – domāt un rakstīt par mīlestību. Ļauj palikt jaunam jebkurā vecumā”, –  viņš joko. Taču viņa apburošās melodijas nudien paceļ klausītājus uz mīlestības spārniem. Tajās ir tik daudz dvēseliskuma un siltuma, ka nenobrīnīties. Un iespējams, ka tas ir svarīgāk nekā virtuozitāte, temperaments, stils, harmoniskā bagātība, ritmiskā daudzveidība, – viss svarīgais, ko katrā ziņā atzīmēs melomāni, klausoties Hortas un viņa ansambļa uzstāšanos.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

03.11.2018 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

WINTERFEST ATKLĀŠANA!

TONINHO HORTA ar ansambli (ģitāra, Brazīlija)
WINTERFEST ATKLĀŠANAS KONCERTS

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011