Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Nakts lūgšana

 

Cantus chori

Otrdien, 2018.gada 11.decembrī pl. 19.00

Rīgas Doms

 

Nakts lūgšana

 

  

 

Ieva Parša  - mecosoprāns

Ilze Reine - ērģeles

Latvijas Radio koris 

(mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava)

 

Programmā:

J.Karlsons

A.Maksats

G.Mahler

E.Ešenvalds

Ald.Klaniņš

A.Selickis

P. Vasks

Ceļš uz Mūžīgās Gaismas sadzirdēšanu caur nakts lūgšanu un mieru...

 

Koncerts NAKTS LŪGŠANA festivāla Winterfest repertuārā ir kļuvis jau par tradīciju. Šī programma būs atklājums kā mūzikas pazinējiem, tā visiem mūzikas draugiem. Diriģents Sigvards Kļava ir pārliecināts, ka publika novērtēs gan pašas skaņas – brīnumainās matērijas – skaistumu,  gan klusumu, kas baznīcas akustikā maina savu nokrāsu un mirgo kā sveču liesmiņas gada tumšākajā laikā. Tas būs ne vien neparasts koncerts, bet arī īpaša ceremonija.

 Tā ir mūzika, kas spēj apstādināt ierasto laika ritumu un nes Adventa laikam  tik raksturīgo miera, cerību, skaidrību un klusinātu ilgu sajūtu. Mūzika, kuru dzirdēsit, varbūt palīdzēs rast atbildi uz tiem lielajiem jautājumiem, kurus uzdod pati dzīve. Jau kopš viduslaikiem un Renesanses laikmeta cilvēku aizvien nodarbina domas par to, kādēļ viņš ir nācis šajā pasaulē, kā vārdā viņš dzīvo un ko viņš atstās pēcnācējiem…

 

Latvijas Radio korisir unikāla muzikāla vienība kormūzikas pasaulē. Kamerkoris ar spēju izcili atskaņot visplašāko repertuāru no senās mūzikas līdz mūsdienu komponistu vissarežģītākajām partitūrām. Latvijas Radio koris ir kā radošā laboratorija, regulāri mudinot komponistus rakstīt opusus, kas pārsniedz klasiskā vokāla arsenālu –no tradicionālās dziedāšanas manieres līdz virstoņu un ceturtdaļtoņu dziedāšanai.

 

No 1992. gada Latvijas Radio korī strādā divi diriģenti – tā mākslinieciskais vadītājs, galvenais diriģents Sigvards Kļava un diriģents Kaspars Putniņš.

 

Divdesmit gadu laikā Latvijas Radio koris kļuvis par kolektīvu, kas radījis jaunu izpratni par kori, kurā katram dalībniekiem ir savs uzdevums un personīgais pienesums. Latvijas Radio kora mākslinieku tembrālās buķetes sakausējums tiek uzlūkots par kora ansambļa skanējuma etalonu.

 

Latvijas Radio koris ir uzstājiesZalcburgas un Lucernas festivālos, BBC Proms, Radio France festivālā Monpeljē, Baltic Sea Festival Stokholmā,Printemps des arts Montekarlo, KlangspurenAustrijā, White Light festival ASV, KlangvokalDortmundē, Musikfest Erzgebirge,Soundstreams Kanādā un tādās koncertzālēs kā Amsterdamas Concertgebouw, Elbas filharmonija, Losandželosas Walt Disney Concert Hall, Berlīnes Konzerthaus, Parīzes Elizejas lauku teātris, Linkolna centrs Ņujorkā, Drēzdenes Frauenkirche  u. c.

 

Latvijas Radio korim bijusi veiksmīga sadarbība ar tādiem izciliem diriģentiem kā Heincs Holligers, Rikardo Muti, Rikardo Šajī, Larss Ulriks Mortensens, Pīters Filipss u. c.

 

Latvijas Radio koris ir piedalījies Grammy balvas ieguvēja Arvo Pērta mūzikas albuma Adam’s Lament (ECM) ierakstā, kas ieskaņots diriģenta Tenu Kaljustes vadībā. Pasaulē lielu atzinību guvis Latvijas Radio kora veiktais Sergeja Rahmaņinova Vesperu ieskaņojums, nonākot žurnāla Gramophone un ASV raidstacijas NPR topos. 2017. gada vasarā Latvijas Radio koris ar lieliem panākumiem debitēja slavenajā BBC Proms festivālā, atskaņojot tieši Rahmaņinova Vesperes.

 

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

11.12.2018 plkst. 19:00
Rīgas Doms

Nakts lūgšana
Ceļš uz Mūžīgās Gaismas sadzirdēšanu caur nakts lūgšanu un mieru

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011