Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

THE MUSIC MAKERS

Arkādija Fomina Stipendiju fonda 2019.gada laureātu koncerts

2019. gada 06. mart, pl. 18:00
J. Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmija, LMT zālē

THE MUSIC MAKERS

Arkādija Fomina Stipendiju fonda 2019.gada laureātu koncerts      

 

         

 

Koncertu sniegs Arkadija Fomina Stipendiju fonda 2019. gada laureāti Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņi Daņiils Bulajevs un Marta Rondo, kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas students Andrejs Jegorovs.

 

Esam lepni, ka divi jauni mākslinieki, D.Bulajevs un A.Jegorovs, ir Hermaņa Brauna Fonda programmas AVANTI! dalībnieki

 

2019.gadā Arkādija Fomina stipendija piešķirta talantīgajiem jaunajiem vijolniekiem, Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņiem Daņiilam Bulajevam un Martai Rondo, kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentam Andrejam Jegorovam.

 

Arkādija Fomina Stipendiju fondu 2015.gadā Čikāgā (Ilinoisas štatā, ASV) ir izveidojusi starptautiskā organizācija The Music Makers, lai godinātu Arkādija Fomina piemiņu, iemūžinot un turpinot viņa radošo darbu un garu. Rīgā dzimušais Arkādijs Fomins bija pasaulē pazīstams vijolnieks, iemīļots pedagogs, diriģents un Dalasas Simfoniskā orķestra mūziķis. Viņš iedvesmojis simtiem jauno mākslinieku, no kuriem daudzi šodien ir pasaulē atzīti mūziķi.

 

2012.gadā par izciliem nopelniem un ieguldījumu mākslā Arkādijam Fominam piešķirts Latvijas Atzinības krusts. Tas dibināts 1710.gadā Liepājā (Latvijas Republikā – 1938.gadā; atjaunots 2004.gadā) un tiek pasniegts par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā.

 

Ar Arkādija Fomina Stipendiju fonda palīdzību The Music Makers piešķir mācību stipendijas jauniem mūziķiem no visas pasaules, veicinot viņu attīstību un māksliniecisko izaugsmi dzīves sarežģītākajā laikā – karjeras sākumā. Stipendijas tiek piešķirtas ārpus konkursa, un to galvenais mērķis ir palīdzēt jaunajiem mūziķiem pilnveidot savu meistarību, piedaloties starptautiskos konkursos un meistarklasēs. Studenti arī tiek aicināti piedalīties koncertos visā pasaulē.

 

The Music Makers izveidotāji ir pianiste Andžela Jofe un vijolnieks Vadims Gluzmans. Tāpat kā Arkādijs Fomins viņi ir bijušie rīdzinieki, tagad – precēts pāris, un Arkādija Fomina neticamo dāsnumu un siltumu viņi izbaudījuši, vēl būdami studenti. Šis dibinājums ir mūziķu ļoti personiska pateicība Fominam, jo karjeras sākumā tieši viņš abiem palīdzējis ar stipendijām un nodrošinājis tam laikam neticamo iespēju mācīties ASV – Dalasas Jaunajā akadēmijā.

 

„Atrast SAVU pedagogu ir neticama veiksme! Bet, ja skolotājs kļūst par tavu draugu, ģimenes daļu un tuvāko uzticības personu, tā ir īsta svētība. Man ir gan veicies, gan esmu svētīts”, saka Gluzmans – The Music Makers mākslinieciskais vadītājs un viens no vadošajiem mūsdienu vijolniekiem. „Arkādijs sevi pilnībā atdeva studentiem – no visas sirds un pašaizliedzīgi. Viņa kaislība un ticība mūzikas milzīgajai nozīmei bija iedvesmojoša un visaptveroša. Tagad viņš dzīvo mūsos – savos studentos – un katrā notī, ko atskaņojam. Tas ir atkarīgs no mums, vai viņa aizdegtā lāpa tiks nesta tālāk, un mēs darām to ar lielu lepnumu”, saka Vadims Gluzmans.

 

Arkādija Fomina Stipendiju fonds kopš tā dibināšanas ir atbalstījis vairāk nekā 20 jaunu, talantīgu mūziķu no Austrijas, Baltkrievijas, Ķīnas, Vācijas, Indonēzijas, Izraēlas, Latvijas, Krievijas, Dienvidkorejas, ASV un Venecuēlas.

 

Ar Arkādija Fomina Stipendiju fonda palīdzību The Music Makers turpina Arkādija Fomina dzīves darbu, palīdzot jaunajiem mūziķiem kļūt par īstiem meistariem nākotnē.

 

Vairāk informācijas, lūdzu, meklējiet www.musicmakers.org.

 

 

ARKĀDIJS FOMINS

 

Vijolnieks Arkādijs Fomins ir dzimis Rīgā, kur absolvējis profesora Voldemāra Stūrestepa vijoles klasi Latvijas konservatorijā. Būdams Clavier Trio dibinātājs, Fomins vairākkārt uzstājies kopā ar tādiem pasaulē pazīstamiem mūziķiem kā Pinkass Cukermans, Jefims Bronfmans, Emanuēls Boroks, Šlomo Mincs, Atars Arads, Deivids Korevārs, Hesuss Kastro-Balbi, Vadims Gluzmans, Filips Kvints, Nadja Salerno-Zonnenberga, Endrū Litons un Stīvens de Grūts.

 

Kā vijolnieks un diriģents Arkādijs Fomins daudzkārt uzstājies ASV, Austrijā, Japānā, Krievijā, Latvijā un Vācijā. Būdams Dalasas Simfoniskā orķestra mūziķis, viņš bijis arī viesprofesors un rezidējošais mākslinieks  Kolorādo Universitātē Fortkolinsā,  viesprofesors, rezidējošais mākslinieks un orķestra mākslinieciskais vadītājs Dalasas Universitātē Teksasā, Dalasas Jaunās konservatorijas un festivāla „Mūzika kalnos” (Durango pilsētā Kolorādo štatā) konservatorijas mākslinieciskais vadītājs.

 

Arkādijam Fominam piešķirta Cowlishaw Award par īpašiem sasniegumiem mākslā, strādājot Teksasas Universitātē Dalasā, kā arī Dalasas pilsētas mēra atzinība par muzikālās izglītības veicināšanu un starptautisko sakaru stiprināšanu. Latvijas valsts 2012.gadā Arkādiju Fominu par izciliem nopelniem apbalvojusi ar Atzinības krustu.

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

06.03.2019 plkst. 18:00
J. Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmija, LMT zālē

THE MUSIC MAKERS

Arkādija Fomina Stipendiju fonda 2019.gada laureātu koncerts
Arkādija Fomina Stipendiju fonda 2019.gada laureātu koncerts

Rīko SIA ARTISSIMO

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011