Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

DAVIDA GAZAROVA DŽEZA TRIO.

WINTERFEST atklāšana

 

Sestdien, 2019.gada 9.novembrī, pl. 19.00
Lielajā Ģildē
 

DAVIDA GAZAROVA DŽEZA TRIO
WINTERFEST atklāšana

 

Kā liecina vēsture, pavisam reti ir gadījies, ka vēl nezināms mūziķis, pēdējā brīdī aizvietojot slavenu kolēģi, uzreiz kļuvis par zvaigzni!

Tā notika arī ar Dāvidu Gazarovu – viņš uz skatuves uzstājās leģendārā Žaka Lusjē (Jacques Loussier) vietā!

Stāsts sākās 2011.gadā, kad Žakam Lusjē slimības dēļ nācās atcelt uzstāšanos. Pēc mēģinājuma, kas bijis ļoti īss, Dāvids Gazarovs izraisīja sajūsmu Lusjē cienītāju vidū. Sekoja Gazarova koncerti Berlīnē, Hamburgā, Hannoverē, Brēmenē un Štutgartē, kas viņa panākumus nostiprināja un vairoja. Hannoversche Allgemeine Zeitung kritiķi slavēja viņa spēles jūtīgumu, spēku, virtuozitāti un inovatīvu atskaņojumu. „Labāk necensties viņu saprast, bet baudīt MŪZIKU! Klausītāji var būt droši – ir iedegusies jauna zvaigzne!” (2011.gada decembris).

Vai vēl jāpiebilst, ka sekojošajos koncertos Brēmenē un Štutgartē mūziķi tikai sagaidīti ar stāvovācijām?..

Weser Kurier mūzikas kritiķis ir pārliecināts: „Dāvids Gazarovs nav tikai cross over speciālists, bet arī virtuozs un tīrasiņu džezmenis!”. „Viņa atskaņojums reizi par visām reizēm pārliecināja skeptiķus, izraisot aplausu vētru pēc spožas uzstāšanās!” Weser Kurier, 2011.gada decembris.

 

Ar koncertu Štutgartē, kur pirmo reizi izskanēja Baha mūzikas pārlikumi, Dāvids Gazarovs ieņēma jaunu nišu. Ar „BAHOLOĢIJU” (Bachology) viņš demonstrē, cik dziļi klavieru improvizācijas māksla spēj darīt Baha mūziku aktuālu XXI gadsimtā.

Sākumā Gazarovs gandrīz pilnībā spēlē skaņdarbu oriģinālā, tikai nedaudz, gandrīz nemanāmi mainot harmoniju. Pēc tam viņš ņem pāris oriģinālo taktu un kā burvju mākslinieks sākotnējo motīvu pārvērš par ko citu, demonstrējot džeza harmoniju daudzveidību un ritma bagātību, turklāt saglabājot sākotnējā materiāla veselumu.

„Talanta spēks un daudz pārsteigumu! Aizraujoša tehnika un smalka spēle! Tembra daudzveidība, atjautība, jūtīgums un ģēnija cienīgs, meistarīgs atskaņojums!... It kā vienlaikus kopā muzicētu Ārts Teitums (Art Tatum) un Vladmirs Horovics!” Jazzthetik.

 

Dāvids Gazarovs, būdams gan džeza, gan klasiskās mūzikas spožs atskaņotājs, pelnīti tiek uzskatīts par vienu no savas paaudzes spilgtākajiem pianistiem, kurš nenogurstoši pārsteidz klausītājus ar savu ekspresiju, spēles spēku, virtuozitāti un neticamo spēju smalki savīt stilus.

Pēdējā no minētajām spējām Gazarovu dara par unikālu mūziķi. Viņam, kā nevienam citam, izdodas savienot nesavienojamo – klasiskās un džeza mūzikas diametrāli pretējās pasaules.

 

Daudzas balvas Dāvids Gazarovs ieguvis mācību laikā Maskavā, tostarp  – Grand Prix visnozīmīgākajos konkursos Padomju Savienībā.

Viņš mācījies klasisko klavierspēli un kompozīciju pie Elmīras Nazirovas, kas savulaik bijusi Šostakoviča skolniece. Bet, pateicoties tēvam, bigbenda diriģentam, Dāvidam jau agrā bērnībā bija iespēja uzzināt par džezu visu.

Tolaik džezs bija aizliegts. Bija nepieciešama drosme un atjautība, lai atskaņotu Dizija Gilsepija (Dizzy Gillespy) un Mailza Deivisa (Miles Davis) mūzikas fragmentus.

Jaunais Dāvids slepeni klausījās aizliegto raidstaciju „Amerikas balss”, vēlāk pēc atmiņas atskaņojot dzirdēto džeza mūziku.

 

Dāvids Gazarovs ir muzicējis kopā ar Niels-Henning Orsted Pedersen un Keith Copeland, viņš regulāri uzstājas kopā ar tādiem slaveniem džeza meistariem kā Chuck Israels, Bill Goodwin, Alvin Queen, Charlie Antolini un Jiggs Whigam. Ar tikpat lielu patikšanu Dāvids Gazarovs uzstājas kā solo pianists Montreux Jazz Festival un festivālā Jazz Open Stuttgart, kā arī klasiskās un kamermūzikas festivālos, uz kuriem tiek aicināts: Vāgnera festivālā Baireitā, Mocarta festivālā Vircburgā un Kamermūzikas festivālā Jeruzalemē.

Īpaši ir jāatzīmē Dāvida Gazarova regulārā piedalīšanās Šlēzvigas-Holšteinas festivālā.

 

Dāvids Gazarovs ieskaņojis daudz mūzikas albumu, kuros iekļautas gan viņa paša kompozīcijas, gan ieraksti, kas tapuši kopā ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri.

 

Šopēna mūzikas aranžējumus, kas tapuši Dāvida Gazarova sadarbībā ar KLAZZ BROTHERS, augstu novērtējis pats Žaks Lusjē!

 

Šodien pianistam ir pašam savs „Dāvida Gazarova trio”. Izcili džeza mūziķi no trim valstīm – Dāvids Gazarovs (David Gazarov), Mini Šulcs (Mini Schulz) un Kristofs Brāss (Christophe Brass) – uz skatuves darbojas kā viens vesels, radot īstus skaņas svētkus, neticamas improvizācijas un intriģējot klausītājus ar negaidītiem fantāzijas pagriezieniem!

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

09.11.2019 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

DAVIDA GAZAROVA DŽEZA TRIO.

WINTERFEST atklāšana
Izcili džeza mūziķi no trim valstīm – Dāvids Gazarovs (David Gazarov), Mini Šulcs (Mini Schulz) un Kristofs Brāss (Christophe Brass) – uz skatuves darbojas kā viens vesels, radot īstus skaņas svētkus, neticamas improvizācijas un intriģējot klausītājus ar negaidītiem fantāzijas pagriezieniem!

Rīko SIA ARTISSIMO

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011