Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Žaka Lusjē trio PLAY BACH

 

Žaka Lusjē džeza trio

Žaks Lusjē (klavieres)
Andrē Arpino (sitaminstrumenti)
Benuā Dinuajē de Segonzaks (kontrabass)

Pianista un komponista Žaka Lusjē vārds ir viens no XX gadsimta otrās puses džeza mūzikas simboliem. Trio Play Bach, ko Lusjē izveidojis 1959.gadā, pilntiesīgi ienācis gan džeza, gan klasiskās mūzikas vēsturē. Baha mūzikas ģeniālais interprets Glens Gulds uzskatījis šī ansambļa stilu ne tikai par pieņemamu, bet par vislabāko stilu. Patiesi, Žaka Lusjē muzicēšanas maniere ir savā ziņā unikāla. Viņš savienojis šķietami nesavienojamo - Baha mūziku ar džezu, nelaužot nedz klasikas, nedz džeza tradīcijas un kļūstot par šāda veida interpretācijas pirmatklājēju. To mūziķu vidū, ar kuriem kopā muzicējis Žaks Lusjē ar savu trio un kuri, savukārt, spēlējuši Lusjē mūziku, ir tādi izcili meistari kā Šarls Aznavūrs, Deivs Brubeks, Bobijs Makferins, Latisa Honda-Rozenberga, Pekinel Sisters…

…septiņi Zelta albūmi…     …100 000 kompaktdisku ar Vivaldi Gadalaiku ierakstu, kas pārdoti gada laikā pēc klajā nākšanas…   …vairāk kā 6 000 000 trio skaņuplašu, kas pārdotas ansambļa pastāvēšanas pirmajos 15 gados…

"Play Bach is a good way to play Bach"
Glenn Gould

Baha mūzikas ģeniālais interprets Glens Gulds uzskatījis Žaka Lusjē trio stilu ne tikai par pilnībā pieņemamu, bet par vislabāko stilu. Pats Gulds Baha mūziku spēlēja unikālā improvizācijas manierē, kaut arī netika tai klāt licis nevienu jaunu skaņu. Arī Žaka Lusjē maniere ir savā ziņā unikāla. Viņš savienojis Baha mūziku ar džezu, nelaužot nedz klasiskās, nedz džeza tradīcijas un kļūstot par šāda veida interpretācijas pirmatklājēju.

PROGRAMMA
I

Johans Sebastiāns Bahs (1685 - 1750)
Hromatiskā fantāzija do minorā
   Gavote Re mažorā
   Prelūdija do minorā
   Tokāta Do mažorā Nr. 4 + Adadžo ar Fūgu

II

Johans Sebastiāns Bahs - Goldberga variācijas
Klods Debisī
(1862-1918) - Līksmības sala
Eriks Satī
(1866-1925) - Gimnopēdija
Moriss Ravels (1875-1937) - Bolero


Trīs skatieni, kas muzicēšanas laikā saplūst vienā, trīs žilbinoši virtuozi, trīs darbabiedri, kuri piedāvā mums baroka un džeza perfektu sakausējumu, saglabājot Baha noslēpuma tīrību un būtību.
(
Le Parisien)

Lusjē spēles frāzējums, iekšējais spēks un izteiksmība - tā ir džeza vēsture, un tomēr šeit vairāk dzirdams nevis džezs, bet Bahs; tā ir aizraujoša un visu atzīta mūsdienu interpretācija, kas pienācīgi novērtē Baha elastīgumu un universālumu.
(
Fono Forum 1997)

Play Bach atklājis Gadalaikus pats sev un spēlē tos daudz saviļņojošāk, daudz dzīvāk un ar lielāku sajūsmu nekā visi nieka vijolnieki kopā ņemti.
(Frankfurter Rundschau 1997)


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

01.08.2002 plkst. 19:00
Latvijas Nacionālā opera

Žaka Lusjē trio PLAY BACH
Pasaulslavenais džeza trio - Rīgā ar savu pazīstamāko un visvairāk pārdoto programmu.

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011