Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

I MUSICI DI ROMA (kamerorķestris, Itālija) un PEPE ROMERO (ģitāra, Spānija)

 

Dzīva leģenda!

Pirmdien, 2019.gada 9.decembrī, pl. 19.00
Lielajā Ģildē
 

I MUSICI DI ROMA (kamerorķestris, Itālija)
un
PEPE ROMERO (ģitāra, Spānija)

 

Pirmoreiz Rīgā viesosies leģendārais ģitārists PEPE ROMERO!

          Arturo Toskanīni, pirmo reizi kamerorķestri I MUSICI DI ROMA dzirdējis, iesaucās: „Tas ir labākais orķestris pasaulē!”

          Kamerorķestris I Musici ir ieskaņojis pirmo klasiskās mūzikas CD ierakstu firmai Philips un 70.-tajos gados piedalījies pirmajā klasiskās mūzikas videofilmā.

I Musici veiktais Vivaldi Gadalaiku ieraksts ir ieguvis Platīna disku ar briljantu.


 

Pagājušā gadsimta 50.-tajos gados orķestris I Musici  pirmo reizi vēsturē ieskaņoja visus Vivaldi Gadalaikus, tādējādi nosakot toni baroka mūzikas atskaņošanā daudzus turpmākos gadus. Kopš tā laika ir pārdoti vairāk nekā 25 000 000 šā ieraksta kopiju. Par Gadalaiku ierakstu saka tā: „Ir cigāri, un ir kubiešu Cohibas.  Ir sarkanvīni, un ir  Château Lafite-Rothschild.  Gadalaikus var nospēlēt vienkārši, un var nospēlēt tā, kā to dara I Musici ” (Palm Beach Post).

         Šobrīd slavenais orķestris  – tie ir izcili solisti-stīdzinieki, kuri atskaņo 17.-18. gadsimta mūziku vienīgi uz tā laika vērtīgajiem instrumentiem, kurus darinājuši tādi meistari kā Amati, Kapa, Čeruti, Karkasi, Storioni…

         Otrs orķestra jājamzirdziņš ir mūzika no kinofilmām. Daudzi komponisti, kuri par savu kinomūziku I Musici ierakstā ir saņēmuši Oskaru, turpina sadarboties ar šo orķestri, veltot tam savus skaņdarbus, no kuriem I Musici veido veselas programmas. Tādēļ līdzās Antonio Vivaldi meistardarbam orķestris savos jubilejas gada koncertos atskaņo Nino Rotas (Oskars par filmu Krusttēvs), Ennio Morikones (Oskars 2007 par mūža ieguldījumu kinomākslā), Luisa Bakalova (Oskars par filmu Pastnieks)  un Riiki Sakamoto (Oskars par filmu Pēdējais imperators) mūziku.

          Orķestris ir gaidīts viesis ievērojamos festivālos un prestižās koncertzālēs – Buenosairesas Colon teātrī, Ņujorkas Carnegie zālē un Linkolna centrā, Tokijas Sunthory zālē un Opera City, kā arī Berlīnes filharmonijā, Vīnes Musikverein un Barselonas Palau de la Musica zālē.

          Orķestra ieraksti ir ieguvuši neskaitāmi daudz balvu, kuru vidū ir Grand Prix de l’Academie Charles Cros, Grand Prix International du Disque, the Edison Award, Deutsche Schallplattenpreis,  Grand Prix des Discophiles.

Pepe Romero – mūsdienu atskaņotājmākslas dzīvā leģenda, būdams savas slavas zenītā, ar panākumiem turpina iekarot aizvien jaunas virsotnes. Ģitāras skanējuma skaistumu un bagātību viņš ir atklājis miljoniem cilvēku, viņam ir aplaudējuši karaļi un citi šīs pasaules varenie.

 

Pepe Romero ir dzimis 1944.gadā Spānijas pilsētā Malagā, slavenā ģitārista Seledonio Romero ģimenē. Septiņu gadu vecumā viņš pirmoreiz kāpa uz Lopes de Vegas teātra skatuves Seviļā. Aizgājušajās desmitgadēs viņš sniedzis vairākus tūkstošus koncertu gan kā solists, gan kā slavenā ģimenes ansambļa – Romero kvarteta – mūziķis.

 

Sadarbojies ar labākajiem Lielbritānijas, Vācijas, Itālijas, Spānijas, Ungārijas, Šveices un ASV orķestriem. Viņa skatuves partneri ir bijuši diriģenti Jūdžins Ormandi, Nevils Meriners, Rafaēls Frībeks de Burgoss, Hesuss Lopess Koboss, Artūrs Fidlers, Enrike Horda, Abrams Kosteljanecs, Odons Alonso, Antonijs Ross-Marba, Hoseps Ponss, Lorenss Fosters, Leonards Slatkins, Filips Antremons, Maikls Palmers, Giljermo Figeroa, Migels Angels Gomess Martiness, Pedro Halfters, Kristofs Ešenbahs un Džanandrea Nozeda.

 

Pepe Romero ir bijis daudzu XX-XXI gadsimta ģitāras kompozīciju pirmatskaņotājs. No tiem liela daļa komponēti tieši viņam. Šo skaņdarbu virknē ir Hoakina Rodrigo „Koncertmadrigāls” un „Svētku koncerts”, Federiko Morēno-Torrobas „Dialogi” ģitārai un orķestrim, „Ibērijas koncerts” un „Flamenko koncerts”, Lorenso Palomo, Mortona Gulda, Fransisko de Madinas, Ernesto Kordero, Masimo Parisa, Enrikes Dīmekes, Maikla Zirota, Lorisa Čeknavorjana un Pola Čiharas skaņdarbi, kā arī „Malagas koncerts”, „Andalūzijas fiesta” un „Dona Sančo lauku māja” – opusi, kurus komponējis viņa tēvs Seledonio Romero. Turklāt, pateicoties Pepem Romero, atdzimšanu ir piedzīvojuši daudzi pagājības ģitārai komponēti koncerti. Viņš bijis pirmais, kurš ieskaņojis Fernando Sora, Mauro Džuliāni, Frančesko Molīno, Ferdinando Karulli, Luidži Bokerīni, Johana Kaspara Merca un daudzu citu autoru kompozīcijas.

 

Mūziķa diskogrāfijā ir vairāk nekā 60 albumu. Disks, kurā ieskaņots Ernesto Kordero „Svētku koncerts”, ticis nominēts Latīņu Grammy balvai kā labākais klasiskās mūzikas albums. Mūziķa 70.gadskārtā ierakstu firma Decca klajā laida 11 kompaktdisku sēriju ar nosaukumu „Pepe Romero. Ģitāras meistars”. Ap 20 albumu Pepe Romero ir ieskaņojis kopā ar Nevila Merinera vadīto orķestri Academy of St Martin in the Fields. Mūziķis ir piedalījies dokumentālajā filmā „Ēnas un gaisma. Hoakina Rodrigo 90.gadskārtā”, kas ieguvusi Emmy balvu un godalgas starptautiskajos kinofestivālos Čikāgā un Sanfrancisko. Romero ģimenei ir veltītas filmas „Romero: ģitāras karaļi” un „Romero: ģitāristu dinastija”.

 

Pepe Romero ir piešķirta Andalūzijas Mūzikas prēmija – šī reģiona augstākais apbalvojums par ieguldījumu mākslas attīstībā. Ar Spānijas karaļa Huana Karlosa I lēmumu Pepe Romero un viņa brāļi iecelti Katoļu Izabellas ordeņa bruņinieku kārtā. Nacionālās Skaņu ierakstu mākslas un zinātnes akadēmijas prezidents 2007.gadā Romero ģimenei piešķīris apbalvojumu par nozīmīgu ieguldījumu mūzikas attīstībā un lieliem personīgiem sasniegumiem.

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

09.12.2019 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

I MUSICI DI ROMA (kamerorķestris, Itālija) un PEPE ROMERO (ģitāra, Spānija)
Programmā spāņu klasika ģitārai un kamerorķestrim!

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011