Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

ARTISSIMO Jazz Nights - St. VALENTINE`S DAY AR JOLANTU GULBI-PAŠKEVIČU!

 

 

Piektdien, 2020.gada 14.februārī pl. 19.00

KONCERTZĀLE ARTISSIMO

 

 

VALENTĪNDIENU SVINOT!

 

JOLANTA GULBE-PAŠKEVIČA
ARTISSIMO Jazz Nights - St. VALENTINE`S DAY!

 

PROGRAMMĀ FADO - MĪLAS DZIESMAS

 

 

Atzīmējot mīlestības svētkus, dīva Jolanta Gulbe Pashkevich piedāvā īpašu fado mūzikas programmu "O Amor A Portugal" Valentīna dienā 14. februārī Artissimo koncertzālē. 

 

Portugāļu tradicionālās mūzikas stils fado kļuvis par iecienītu mūzikas novirzienu arī Latvijā. Par to lielā mērā jāpateicas dziedātājai Jolantai Gulbei Paškevičai, kura jau vairākus gadus cītīgi kopusi fado dziedāšanas tradīcijas.

Viņa kopā ar ģitāristiem Ivaru Hermani un Āri Ozolu sagatavojusi izsmalcinātu programmu “O Amor a Portugal”, kurā apkopojusi pašai tuvākās fado dziesmas. Turklāt no ļoti dažādiem laika posmiem, kas klausītājiem ļaus doties vēsturiskā ceļojumā un paklausīties gan senākās šā stila dziesmas, gan pagājušā gadsimta dīvu Amalia Rodrigues un Dulce Pontes daiļrades piemērus, kā arī jaunāko laiku fado iezīmes.

Fado dziesmas ir izteikti emocionālas un tradicionālajā veidolā vēsta par ilgām pēc nesasniedzamā. Šis stils radies 19. gadsimtā Lisabonā, Portu un citās Portugāles pilsētās un uzskatāms par vislabāko valsts vizītkarti.

Pievēršanos fadu un konkrēti šādas programmas izveidi Jolanta skaidro sekojoši: “Fado – tā ir mana meditācija. Mans dvēseles ceļojums cilvēku likteņos caur mūziku. Šajā programmā ir apkopotas gan dažādas vēsturiskas, gan mūsdienu fado un vēl arī dažas citas portugāļu dziesmas ar dažādu tematisko noskaņu. No jautriem ar pašironiju caurstrāvotiem sadzīviskiem līdz dvēseles sāpju un dzīves atziņu stāstiem…”

 

Jolanta Gulbe Pashkevich ir viena no latviešu džeza profesionālās elites ekstravagantākajām dziedātājām ar tembrāli bagātu un spēcīgu balsi. Viņa ir viena no pieprasītākajām bossa nova un portugāļu fado stila mūzikas izpildītājām visā Baltijā. Paralēli primārajai darbībai šajā lauciņā Jolanta bijusi vairāku Latvijas TV šovu žūrijas locekle un vokālā pedagoģe, kā arī veidojusi starptautiskus mūzikas projektus un ierakstījusi mūzikas albumus ar jazz, soul un world music meistariem no Eiropas, Krievijas un ASV, ar kuriem sadarbība turpinās joprojām. Latvijas auditorijai labi zināma viņas sadarbošanās ar zviedru taustiņinstrumentālistu Hans Antehed, ar kuru kopā ierakstīti divi albumi – “Latvian Sentiments” un “More Latvian Sentiments”, kā arī sadarbība ar puertorikāņu ģitāristu Neff Irizarry gan projektā “Baltic Nova Collective”, ar ko tika ierakstīts albums “Chove Chuva”, gan Jolantas pagaidām jaunākajā albumā “Fly Love”, kurā savukārt piedalījies arī amerikāņu basists un dziedātājs James Werts. 

 

 

Mīļie koncertu apmeklētāji!
Nebijis pavērsiens – jauna formāta koncerti, kuros jums būs iespēja ne vien klausīties un izjust mūziku, bet arī tikties ar māksliniekiem un, baudot cienastu un glāzi vīna, dalīties savos mūzikas iespaidos!
 

Esat laipni gaidīti jaunās koncertzāles ARTISSIMO telpās!

 

JŪSU MŪZIKA RĪGAS SIRDĪ!


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

14.02.2020 plkst. 19:00
ARTISSIMO koncertzāle (Vaļņu 9, 5.stāvs)

ARTISSIMO Jazz Nights - St. VALENTINE`S DAY AR JOLANTU GULBI-PAŠKEVIČU!
PROGRAMMĀ FADO - MĪLAS DZIESMAS

Rīko SIA ARTISSIMO

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011