Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Klaviermūzikas vakars.

VARVARA MJAGKOVA

 

 

Sestdien, 2020.gada 07.martā pl. 19.00

KONCERTZĀLE ARTISSIMO

 

KAMERMŪZIKAS VAKARS
VARVARA MJAGKOVA


Programmā Bahs, Šopēns, Šūmanis

 

 

Mūziķa ceļš uz Olimpu ne vienmēr nozīmē popularitāti un slavu, un tajā nav katrā ziņā nepieciešamas skaļas uzvaras muzikālās sacensībās. Visupirms tas ir katra paša ceļš uz gara virsotnēm un savas neatkārtojamās balss meklēšana.

 

Varvaras Mjagkovas vārds daudziem būs jauns, kaut arī profesijā viņā nav jaunpienācēja. Viņa ir Maskavas konservatorijas absolvente un starptautisku konkursu laureāte. Dzīves apstākļu dēļ daudzus gadus Varvara netika kāpusi uz lielās skatuves.

 

Mūzikas mīļotājus un profesionāļus sajūsmināja Varvaras Mjagkovas uzstāšanās ieraksti. Kopš to parādīšanās mūziķu vidē radās interese par viņas nestandarta pianismu, kas tiek raksturots ar tādiem epitetiem kā „spontāns”, „lidojošs”, „pašaizliedzīgs”.

 

„Varvaras pianisms ir neparasts, es to dēvētu par „stihisku”, - saka viņas pedagoģe Ksenija Knorre. Viņas „tiešā runa” ir lidojoša kā liesma, un var sacīt, ka viņa spēlē (vislabākajā nozīmē) bez bremzēm. Dažkārt šķiet, ka pie klavierēm viņa ir bez miesas, tik drosmīgi un pašpārliecināti skan instruments: it kā viņas spēle nemaz nebūtu atkarīga no ķermeņa. Kaut kādā ziņā Varvara Mjagkova ir unikāla. Viņa spēj „sadegt” šeit un tagad, viņas spēle allaž ir savdabīga, jo viņai piemīt bērnišķīgs izbrīns mūzikas priekšā, it kā pirms viņas neviens to nebūtu spēlējis.”

 

„Mjagkovai piemīt „ne šīs pasaules” talants: viņa it kā sludina, pareģo.” (Lukass Geņušs)

 

„Unikāla māksliniece. Manuprāt, ģeniāla.” (pianists Boriss Berezovskis)

 

Varvara Mjagkova: „Galvenā mūzika skan pauzēs. Skaņas dzīvo arī starp notīm. Prasme sadzirdēt un klausīties starp rindiņām esošo, ir visa pamats. Mūziķim ir jāpatur sevī tiešums un bērnišķīgums. Mūzika vēršas pie bērna, kas ir pieaugušajā. Pie sirds, kurai nav vecuma. Tā, manuprāt, spēlēja Horovics, Neihauzs, Korto, Gilelss, Sofroņickis. Es gribētu, lai mani koncertu būtu kas vairāk par mūziku. Man mūzika ir dzīves turpinājums, nevis tās rotājums.”

 

 

Mīļie koncertu apmeklētāji!
Nebijis pavērsiens – jauna formāta koncerti, kuros jums būs iespēja ne vien klausīties un izjust mūziku, bet arī tikties ar māksliniekiem un, baudot cienastu un glāzi vīna, dalīties savos mūzikas iespaidos!
 

Esat laipni gaidīti jaunās koncertzāles ARTISSIMO telpās!

 

JŪSU MŪZIKA RĪGAS SIRDĪ!


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

07.03.2020 plkst. 19:00
ARTISSIMO koncertzāle (Vaļņu 9, 5.stāvs)

Klaviermūzikas vakars.

VARVARA MJAGKOVA
Programmā Bahs, Šopēns

Rīko SIA ARTISSIMO

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011