Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Pasaulslavenais kamerorķestris “Maskavas virtuozi”


Diriģents Sauļus Sondeckis
Solists Aleksejs Utkins (oboja, Krievija)

Vasaras sezonas atklāšana

Programmā:
Mocarts. 29. simfonija, Koncerts obojai ar orķestri
Čaikovskis. Atmiņas par Florenci

Koncerts  notiek ar Maskavas pilsētas valdības atbalstu

Valsts kamerorķestris “Maskavas virtuozi” – tā ir eiropeiska atskaņojuma kultūra, rūpīga attieksme pret autora ieceri, detaļām un niansēm, spožs artistiskums un mīlestība pret publiku.

Orķestris, kuru pirms 25 gadiem kopā ar saviem draugiem un domubiedriem (starptautisku konkursu laureātiem, solistiem un Krievijas galvaspilsētas orķestru koncertmeistariem) dibinājis Vladimirs Spivakovs, kopš piedzimšanas brīža līdz pat šodienai nosaka visaugstāko izpildījuma līmeni Eiropas kamerorķestriem.

Viens  no “Maskavas virtuozu”  galvenajiem uzdevumiem vienmēr bijis emocionāli saviļņot un intelektuāli aizraut ikkatru, pat mākslā neiesvaidītu cilvēku, dāvāt viņam mūzikas prieku, raisīt vēlmi atnākt uz koncertu vēlreiz. Izglītošanas darbs, vairāku jaunatnes paaudžu un daudzu neofītu piesaistīšana kamermūzikas labākajiem paraugiem – tas ir slavenā orķestra jaunrades galvenais rezultāts.

Kopā ar to uzstājušies J.Menuhins un M.Rostropovičs, J.Obrazcova un Dž.Normena, J.Bašmets un M.Pļetņovs, J.Kisins un V.Kraiņevs, Borodina stīgu kvartets un citi izcili mūsdienu mūziķi.

Skaņu ierakstu firmā BMG / RCA  Victor Red Seal orķestris ieskaņojis 30 kompaktdiskus: no baroka šedevriem līdz K.Penderecka, A.Šnitkes, S.Gubaiduļinas, A.Perta un G.Kančeli mūzikai.

“Maskavas virtuozu” koncertbraucienu ģeogrāfija ir ārkārtīgi plaša. Orķestris uzstājas gan visā plašajā Krievijā un  pēcpadomju telpā, gan  Eiropas valstīs, ASV un Japānā. Orķestris spēlē ne vien vislabākajās un prestižākajās zālēs, tādās kā Concertgebouw  Amsterdamā, Musikverein Vīnē, Royal Festival Hall un Albert Hall Londonā, Salle Pleyel  un Théatre des Champs-Elysées Parīzē, Carnegie Hall un Avery Fisher Hall  Ņujorkā, Suntory Hall Tokijā, bet arī  nelielu provinces pilsētiņu vienkāršajās koncertzālēs.

“Maskavas virtuozi” daudzkārt piedalījušies labākajos starptautiskajos mūzikas festivālos - piemēram, Zalcburgā (Austrija), Edinburgā (Skotija), Florencē un Pompejā (Itālija), Lucernā un Gštādē (Šveice), Reingovā un Šlēzvigā-Holšteinā (Vācija). Īpašas attiecības orķestrim izveidojušās ar Starptautisko mūzikas festivālu Kolmārā (Francija), kura mākslinieciskais direktors ir Vladimirs Spivakovs. “Maskavas virtuozi” piedalījušies visos Kolmāras festivālos kopš 1989.gada. 

Kamerorķestra “Maskavas virtuozi” mākslinieciskais vadītājs, galvenais diriģents un solists ir izcilais vijolnieks, diriģents, mecenāts un sabiedriskais darbinieks Vladimirs Spivakovs.

Kopš 2003.gada par pastāvīgu orķestra mēģinājumu un darba bāzi kļuvis Maskavas Starptautiskais Mūzikas nams, kas  atklāts 2002.gada decembrī.


Programma

I

Volfgangs Amadejs Mocarts      –  29.simfonija La mažorā, K.201
(1756-1791)
-   Allegro moderato
-         Andante
-         Menuetto
-         Allegro con spirito

Volfgangs Amadejs  Mocarts     –  Koncerts  obojai ar orķestri Do mažorā, K.314
-         Allegro aperto
-         Adagio ma non troppo
-         Rondo (Allegretto)

II

Pēteris Čaikovskis                       -    Atmiņas  par Florenci , op.70  Re mažorā
(1840-1893)                                     (oriģinālā – stīgu sekstetam)

-         Allegro con spirito
-         Adagio cantabile e con moto
-         Allegretto moderato
-         Allegro vivace                      


Lūk, dažas jūsmīgas atsauksmes…

 

 “Pirmklasīgi stīdzinieki, kuru meistarību Vladimirs Spivakovs noslīpējis līdz reti izsmalcinātai ansambļa spēlei”…

New York Times,ASV

“Ansamblis izceļas ar Šveices pulkstenim līdzīgu precizitāti”…

Los Angeles Times,ASV

“Viņi ir pati burvība! Skaista, pārsteidzoši maiga skaņa, neticami tīrs frāzējums”…

La Repubblica, Itālija

“Tas ir neizsmeļamu iespēju un simtprocentīgas emocionālās atdeves orķestris. “Virtuozu” koncerti tiek izpārdoti visā pasaulē; no viņiem gaida ne vien jauku, dzirdei tīkamu muzicēšanu – no viņiem gaida mazu brīnumu. Un orķestris nekad nav pievīlis šīs cerības”…

TV kanāls “Kultūra”, Krievija

Solists Aleksejs Utkins (oboja, Krievija).


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

29.05.2004 plkst. 18:00
Dzintaru koncertzāle

Pasaulslavenais kamerorķestris “Maskavas virtuozi”
Vasaras sezonas atklāšana. Diriģents Sauļus Sondeckis, solists Aleksejs Utkins (oboja, Krievija). Programmā Mocarts un Čaikovskis.

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011