Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

ELĪNA BUKŠA (vijole)

 

Svētdien, 2020.gada 08.novembrī pl. 18.00

KONCERTZĀLE ARTISSIMO (Vaļņu 9, 5.st.)

 

 

 

ELĪNA BUKŠA (vijole)Jauna programma "VELTĪJUMS BAHAM!"

 

 

Latvijas Lielās mūzikas balvas 2012 ieguvēja Elīna Bukša ir viena no spilgtākajām latviešu vijolniecēm.
         Elīna Bukša pārsteidz ar skaņdarbu lasījuma dziļumu, dziedošu un kaismīgu toni, dramatisku izteiksmību un iekšēju brīvību. The Strad Magazine (pasaules vadošais stīgu instrumentālistu žurnāls) ir atzīmējis Elīnas Bukšas „neierobežoto iztēli un stāstnieces spējas”, kā arī  “absolūti pārliecinošu tehnisko veiklību un māksliniecisko individualitāti”.
          Kopš piecu gadu vecuma apguvusi vijoles spēli pie leģendārā pedagoga Ojāra Kalniņa, jau sešu gadu vecumā Elīna kļuva par konkursa Talants Latvijai laureāti, kam sekoja panākumi 16 starptautiskos un vietēja mēroga konkursos. 12 gadu vecumā Elīna pirmo reizi uzstājās kopā ar Liepājas simfonisko orķestri, atskaņojot Volfganga Amadeja Mocarta Piekto vijoļkoncertu, un kopš tā laika viņa regulāri sadarbojas ar visiem Latvijas profesionālajiem orķestriem.

Elīna ir koncertējusi Francijā, Vācijā, Krievijā, Polijā, Šveicē, Zviedrijā, Itālijā, Nīderlandē, Beļģijā, Lielbritānijā, Somijā, Indijā, Japānā... Viņa ir uzstājusies tādās koncertzālēs kā Bozar koncertzāle Beļģijā, Tamperes Filharmonija Somijā, Čaikovska koncertzāle Maskavā un Music Laeiszhalle Vācijā. Elīna Bukša regulāri piedalās Festival de Wallonie Beļģijā, Rheingau Musik Festival Vācijā, Rencontres Musicales d’Évian Francijā un Marvao International Music Festival Portugālē. Viņai bijušas nozīmīgas uzstāšanās kopā ar Ljēžas Karalisko filharmonijas orķestri, Kansajas Filharmonijas orķestri un Valonijas Karalisko kamerorķestri, ar

kamerorķestriem Musica Viva, Sinfonia Varsovia un I Virtuosi del teatro alla Scala.

Nozīmīgu vietu Elīnas radošajā dzīvē ieņem sadarbība ar pasaulslaveno vijolnieci MIDORI. Kopā ar viņu jaunā māksliniece piedalās radošos braucienos uz tālām zemēm pie aizvien jauniem klausītājiem.

Kopš 14 gadu vecuma Elīna ir Hermaņa Brauna fonda māksliniece un uzstājas dažādos tā rīkotajos koncertos.

Elīna ir absolvējusi  prof. Ogistēna Dimē klasi prestižajā Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā Beļģijā, kā arī paralēli mācījusies pasaulē slavētās profesores Annas Čumačenko meistarklasēs Vācijā, Francijā un Šveicē. 2017.gadā Elīna Bukša uzsāka studijas pie Kristofa Popena Minhenes Mūzikas un teātra augstskolā, turpinādama privātas mācības arī pie MIDORI.

Elīna spēlē itāļu meistara Domēniko Montanjana 1723.gadā būvētu vijoli, kuru viņai uz laiku ir uzticējis privāts sponsors.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

08.11.2020 plkst. 18:00
ARTISSIMO koncertzāle (Vaļņu 9, 5.stāvs)

ELĪNA BUKŠA (vijole)
Ar jaunu programmu - "VELTĪJUMS BAHAM!""

Rīko SIA ARTISSIMO

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011