http://www.hbf.lv

Izdrukāts: 29.11.2021 @ 01:49


 

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

ELĪNA BUKŠA (vijole) un Rudolfs Vanks (klavieres) ar jaunu programmu

Sestdien, 2021.gada 18.decembrī pl. 19.00

KONCERTZĀLE ARTISSIMO

 

 

ELĪNA BUKŠA (vijole) ar jaunu programmu
Pie klavierēm - Rūdolfs Vanks 

 Programmā Korelli, Sibeliuss un citi

 

 

Latvijas Lielās mūzikas balvas 2012 ieguvēja Elīna Bukša  ir dzimusi Aizkrauklē un jau kopš piecu gadu vecuma apguvusi vijoles spēli pie leģendārā pedagoga Ojāra Kalniņa. Vēlāk Elīna turpināja mācības pie krievu vijolnieka Borisa Belkina Nīderlandē. Jau sešu gadu vecumā Elīna kļuva par konkursa Talants Latvijai laureāti, un tālāk sekoja panākumi 16 starptautiskos un vietēja mēroga. 12 gadu vecumā Elīna debitēja kopā ar Liepājas simfonisko orķestri, atskaņojot V.A.Mocarta 5.Vijoļkoncertu, un kopš tā laika viņa regulāri uzstājas ar visiem Latvijas profesionālajiem orķestriem.

Elīna ir koncertējusi Francijā, Vācijā, Krievijā, Polijā, Šveicē, Zviedrijā, Itālijā, Nīderlandē, Beļģijā, Lielbritānijā, Somijā, Indijā, Japānā... Viņa ir uzstājusies tādās koncertzālēs kā Bozar koncertzāle Beļģijā, Tamperes Filharmonija Somijā, P.Čaikovska koncertzāle Maskavā, Music Laeiszhalle Vācijā un citur...

Viņai bija nozīmīgas uzstāšanās ar Ljēžas Karalisko filharmonijas orķestri, Valonijas Karalisko kamerorķestri, kamerorķestri Musica Viva Maskavā , ar kamerorķestriem Sinfonia Varsovia un La Scala ….

Nozīmīgo vietu viņas mākslā aizņem sadarbība ar pasaulslaveno vijolnieci MIDORI. Kopā ar viņu jauna māksliniece piedalās radošos braucienos uz tālajam zemēm pie jaunas auditorijas.

Kopš 14 gadu vecuma Elīna ir Hermaņa Brauna fonda māksliniece un uzstājas dažādos tā rīkotajos koncertos.

Elīna ir absolvējusī prestižajā Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā Beļģijā (prof. Ogistēna Dimē klase), kā arī paralēli mācās pasaulē slavētās profesores Annas Čumačenko meistarklasēs Vācijā, Francijā un Šveicē.

Jaunā vijolniece pašreiz spēlē itāļu meistara Domeniko Montanjana (1723.gada) izcilo vijoli, ko viņai uz laiku ir uzticējis privāts sponsors.

         Četras reizes jaunā vijolniece ir saņēmusi īpašus Latvijas Republikas Kultūras ministrijas apbalvojumus.

         Elīna Bukša pārsteidz ar skaņdarbu lasījuma dziļumu, dziedošu un kaismīgu skaņu,  dramatisku izteiksmību un iekšēju brīvību.

KONCERTS ZAĻĀ ZONĀ!

 

Mīļie koncertu apmeklētāji!
Nebijis pavērsiens – jauna formāta koncerti, kuros jums būs iespēja ne vien klausīties un izjust mūziku, bet arī tikties ar māksliniekiem un, baudot cienastu un glāzi vīna, dalīties savos mūzikas iespaidos!
 

Esat laipni gaidīti jaunās koncertzāles ARTISSIMO telpās!

 

JŪSU MŪZIKA RĪGAS SIRDĪ!


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

18.12.2021 plkst. 18:00
ARTISSIMO koncertzāle (Vaļņu 9, 5.stāvs)

ELĪNA BUKŠA (vijole) un Rudolfs Vanks (klavieres) ar jaunu programmu
Programmā Korelli, Sibeliuss un citi

EUR 20.00

Rezervēt

© Hermaņa Brauna fonds & Nordik IT, 2002-2003