Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

KREMERATA LETTONICA

Svētdien, 2022.gada 3.aprīlī pl. 19.00
LNB Ziedoņa zālē

KREMERATA LETTONICA
diriģents un solists MARIO BRUNELLO (čells)

Programmā Baha, Perta, Rosīni, Bēthovena skaņdarbi

Mario Brunello spožā starptautiskā karjera sākās 1986.gadā, kad viņš kā pirmais itāļu čellists kļuva par Čaikovska konkursa laureātu. Mario Brunello ir sadarbojies ar pazīstamākajiem pasaules orķestriem, ieskaitot Londonas filharmonisko orķestri, Karalisko filharmonisko orķestri, Minhenes filharmonisko orķestri, Filadelfijas simfonisko orķestri, Gustava Mālera kamerorķestri, Francijas Nacionālo orķestri, Tokijas simfonisko orķestri, La Scala filharmonisko orķestri un Svētās Cecīlijas akadēmijas orķestri. Viņš sadarbojies ar tādiem diriģentiem kā Zubins Mehta, Rikardo Muti, Jurijs Temirkanovs, Rikardo Šaijī (Chailly), Tons Kopmans (Koopman), Seidzi Odzava (Ozawa), Mjunvuns Čuns (Myung-whun Chung) un Klaudio Abado (Abbado). Pēdējos gados Abado vairakkārt aicinājis Mario Brunello kopīgai muzicēšanai ar Lucernas festivāla orķestri un Vīnes Mocarta orķestri. Ar šiem orķestriem Brunello uzstājies gan kā solists, gan diriģents.

1994.gadā Mario Brunello izveidoja orķestri d’Arhi Italiana, ar kuru regulāri koncertē Itālijā un aiz tās robežām. Brunello ir arī aktīvs kamermūziķis. Viņš sadarbojas ar tādiem māksliniekiem kā Gidons Krēmers, Franks Peters Cimmermans (Zimmermann), Maurīcio Pollīni (Pollini), Valērijs Afanasjevs, Andrea Lukezīni (Lucchesini), kā arī ar Borodina kvartetu un Albana Berga kvartetu.

Mario Brunello rod laiku arī nodarbēm ar citiem mākslas žanriem – literatūru, filozofiju, mākslas zinātni un teātri. Viņš uzstājas kopā ne vien ar māksliniekiem, kuri darbojas akadēmiskajā mūzikā, bet arī ar aktieriem un citu žanru mūzikas pārstāvjiem – tādiem kā Uri Keins (Cain), Paolo Frēzu (Fresu), Margerita Aka (Hack), Moni Ovadia un Viničo Kaposela (Capossela).

Savos koncertos Mario Brunello izmanto jaunus līdzekļus saskarsmei ar publiku, tostarp interaktīvas metodes, kas apvieno mūziku, tekstu un mākslinieciskus tēlus. Šādi eksperimenti tiek īstenoti Antiruggine  zālē, kas piemērota šādiem priekšnesumiem. Viens no mākslinieka jaunākajiem alternatīvajiem projektiem ir  „Man šķita, ka tas ir Bahs” – multimediāls uzvedums, kurā mūzika apvienota ar gaismas un video efektiem. Šajā uzvedumā skan Baha čella svītas – Brunello tiek uzskatīts par vieno no izcilākajiem to interpretiem.

Žanru daudzveidību, ar kuriem Mario Brunello eksperimentē, atspoguļo viņa ierakstu bagātīgais klāsts. To vidū – Baha svītas, Brāmsa, Bēthovena un Šopēna sonātes, kā arī mūsdienu komponistu skaņdarbi čellam. 2008.gadā ierakstu firmas Deutsche Grammophon izdotajam albumam viņš ieskaņojis Bēthovena Trīskāršo koncertu diriģenta Klaudio Abado vadībā.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

03.04.2022 plkst. 19:00
LNB Ziedoņa zālē

KREMERATA LETTONICA
Solists un diriģents MARIO BRUNELLO (čells)

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011