http://www.hbf.lv

Izdrukāts: 30.09.2023 @ 20:34


 

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

DANIILS BULAJEVS (vijole) un kamerorķestris DAVINSPIRO CAMERATA

 

Otrdien, 2022.gada 2.augustā pl.19.00
Dzintaru Koncertzālē

DANIILS BULAJEVS (vijole) un
kamerorķestris DAVINSPIRO CAMERATA

PROGRAMMA "ASTOŅI GADALAIKI - NO VIVALDI LĪDZ PJACOLLAM"

PROGRAMMĀ “ASTOŅI GADALAIKI” sastopas divi ģēniji – Vivaldi un Pjacolla.
Kopš jaunības gadiem pazīstami un mūsu dzīvei piederīgi ir kļuvuši Vivaldi gadalaiku motīvi – “Pavasaris” ar putnu dziedāšanu, “Vasara” ar negaisu, “Rudens” ar ražu, “Ziema” ar traģisko beigu neizbēgamību... Tā ir Eiropas kultūras daļa – mūzika, kas dzīvo pāri laikam.

Nākamgad atzīmēsim Vivaldi šedevra pirmizdevuma trīssimtgadi.

Šī mūzika īstu renesansi piedzīvoja XX gadsimta piecdesmitajos gados, kad Astors Pjacolla no Argentīnas ieradās Eiropā. Viņš iestājās Nadjas Bulanžē klasē Parīzes konservatorijā un pārsteidza viņu, atskaņodams vairākus savus svaigi komponētos tango. “Tajos ir jūsu nākotne”, –  pravietiski izsaucās franču mūzikas meistare.

Pjacolla, septiņdesmitajos gados uzrakstīdams ciklu “Gadalaiku maiņa nabadzīga Buenosairesas piepilsētas iemītnieka dzīvē” (tāds ir skaņdarba oriģinālais nosaukums), Dienvidamerikas skanējumus, temperamentu, ilgas un kaislības ir iekļāvis ne vien muzikālo gadalaiku virknē, bet arī mūsu dzīves laiku lokos.

Daņiils Bulajevs ir spilgts Latvijas jaunās paaudzes mūziķu pārstāvis. Vijoli sācis spēlēt, kad viņam bija trīs gadiņi, astoņu gadu vecumā Daņiils jau sniedza savu pirmo solokoncertu, atskaņodams Kreislera, Veņavska un Čaikovska mūziku festivālā “AVANTI!”. 18 gadu vecumā viņš ir daudzu konkursu laureāts un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēknis Nellijas Sarkisjanas klasē.

Daņiils ir izsmalcināts mūziķis – virtuozs un romantiķis ar lielisku stila izjūtu. Un dzimis līderis! Sapulcējis draugus un domubiedrus – jaunus profesionāļus, viņš izveidojis kamerorķestri Davinspiro Camerata, kas spoži debitēja 2022.gada sākumā!


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

02.08.2022 plkst. 19:00
Dzintaru koncertzāle

DANIILS BULAJEVS (vijole) un kamerorķestris DAVINSPIRO CAMERATA
PROGRAMMA "ASTOŅI GADALAIKI - NO VIVALDI LĪDZ PJACOLLAM"

 

© Hermaņa Brauna fonds & Nordik IT, 2002-2003