http://www.hbf.lv

Izdrukāts: 18.07.2024 @ 04:08


 

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Vadims Gluzmans (vijole) un Jevgenijs Sinaiskis (klavieres)

 

Svētdien, 2023.gada 05.novembrī pl. 19.00

Lielajā Ģildē


 

Vadims Gluzmans (vijole) un Jevgenijs Sinaiskis (klavieres)

 

 

 

 

WINTERFEST festivāla atklāšana!

Programmā Bēthovena, R.Štrausa, Stravinska un Vaska skaņdarbi!
 

Klasesbiedri, spēles partneri, līdzīgi domājoši dvēseles un gara radinieki – tas sakāms par diviem spilgtiem mūziķiem, kuru vārdi ar Rīgu ir saistīti uz mūžu. Vijolnieks Vadims Gluzmans un pianists Jevgeņijs Sinaiskis: Rīgā viņi reti uzstāsies duetā.

 

Pazīstamās mūziķu dzimtas pārstāvis Jevgeņijs Sinaiskis, kurš sevi velta kamermūzikai un pedagoģijai, ir dzimis Sanktpēterburgā. Pamatizglītību mūzikā viņš ieguvis Emīla Dārziņa mūzikas skolā, absolvējis prof.MarinasVolfas klasi Sanktpēterburgas Valsts konservatorijā un aspirantūru Hāgas Karaliskās konservatorijā pie prof.Nauma Gruberta (kurš arī dzimis Rīgā). Jevgeņijs Sinaiskis ir starptautisku konkursu laureāts, pastāvīgs Zalcburgas Mozarteum vasaras akadēmiju koncertmeistars un Vīnes konservatorijas kamermūzikas profesors.

 

Arī Vadims Gluzmans mūziku ir sācis mācīties Emīla Dārziņa mūzikas skolā. Savu meistarību viņš slīpējis Izraēlā un pēc tam Amerikā, kur mācījies arī pie bijušā rīdzinieka Arkādija Fomina. Gluzmans muzicē gan kā solists, gan kameransambļos. Viņa mērķis ir saglabāt vissmalkākās saites ar XIX un XX gadsimta vijoļspēles tradīcijām. Vadims Gluzmans ir pastāvīgs viesis pasaulē pazīstamos mūzikas festivālos, un viņam ir pašam savs mūzikas festivāls Čikāgā. Gluzmana vieskoncertu virknē ir atgriešanas 2023.-2024.g. sezonā LONDON PROMS ar BBC simfonisko orķestri, uzstāšanās ar Deutsches Simphonie-Orchester Berlin, Londonas Simfonisko orķestri, Prāgas filharmonijas orķestri . Kronberga Mūzikas akadēmija ir uzaicinājusi Vadimu Gluzmanu piedalīties Bēthovena 250.gadskārtai veltītajā lielkoncertā. Vadims Gluzmans spēlē Stradivāri 1690.gada vijoli, kuru viņam uzticējusi Čikāgas Stradivāri biedrība. Gluzmana ieraksti ieguvuši tādas augstas starptautiskās balvas kā ECHO CLASSIC, DIAPASON D’OR un BBC MUSIC MAGAZINE AWARD.

 

Vadims Gluzmans un Jevgeņijs Sinaiskis Latvijā sniegs vienu vienīgu koncertu.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

05.11.2023 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Vadims Gluzmans (vijole) un Jevgenijs Sinaiskis (klavieres)
Vadims Gluzmans (vijole) un Jevgenijs Sinaiskis (klavieres)

 

© Hermaņa Brauna fonds & Nordik IT, 2002-2003