Ouens, kurš traģiskā kārtā pats kļuva par kara upuri nedēļu pirms karadarbības beigām, par sevi un dzeju teicis: "Es nenodarbinu sevi ar poēziju. Mana tēma ir karš un kara nožēla. Dzejas būtība ir nožēlā. (..) Viss, ko mūsdienu dzejnieks var darīt, ir brīdināt. Tādēļ īstenam dzejniekam ir jābūt patiesam."
2025.gada 8.maijā B.Britena Kara Rekviēms izskanēs Rīgas Domā. Pēdējo reizi Latvijā tas skanēja pirms 15 gadiem.
Uzskatām, ka mūsdienu kontekstā šis pasākums ir nepieciešams, lai kopīgiem spēkiem atgādināt cilvēcei par kara laika briesmām un aicināt ikkatru saglabāt mieru pasaulē.
Šajā Britena Kara rekviēma atskaņojumā aicināti piedalīties mākslinieki no 6 valstīm (kopā 170 dalībnieki):
solisti Inga Kalna (soprāns, Latvija/Vācija), Thomas Clayton (tenors, Lielbritānija), Viktor Rud (baritons, Ukraina/Vācija), Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA, zēnu koris AŽUOLIUKAS (Lietuva), Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris, diriģents Zbignevs Graca (Polija).
Katram no projekta iesaistītiem māksliniekiem ir savs saistīts ar šo skaņdarbu stāsts.
Piemērām, soprānam Ingai Kalnai un baritonam Viktoram Rudam tas būs liels izaicinājums viņi gatavo savas partijas speciāli šīm pasākumam. Un baritonam no Ukrainas tas būs īpašais ļoti personisks ieguldījums projekta.
Kas attiecās uz pasaulslaveno tenoru Allanu Kleitonu 2024.gadā viņš piedalījās BBC Proms koncertā, kur atskaņoja Britena Kara rekviēma tenora partiju kopā ar citiem izciliem māksliniekiem. Pie diriģenta pults bija Sērs Antonio Papāno.
Diriģents Zbignevs Graca atzinās kā gadiem ilgi gaidīja piedāvājumu diriģēt šo dižo skaņdarbu.
Savukārt korim LATVIJA šis skaņdarbs ir viņu zelta repertuārā. Pirms 30 gadiem tas pirmoreiz izskanēja Latvijas universitātes Aulā , pie diriģenta pults - slavenais Jonas Aleksa.