Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

IL GIARDINO ARMONICO (Itālija)

PIRMOREIZ RĪGĀ!

Ziemas sezonas atklāšana

Svētdien, 2004.gada 26. septembrī pl.18.00
Latvijas Nacionālajā teātrī

GRAMMY balvas ieguvējs
instrumentālais ansamblis

IL GIARDINO ARMONICO(Itālija)

Mākslinieciskais vadītājs  Džovanni Antonīni (Giovanni Antonini)
Programmā – baroka laika mūzika (Vivaldi, Durante, Lokatelli, Bībers u.c.)

Instrumentālajā ansamblī Il Giardino Armonico (“Harmonijas dārzs”), ko 1985.gadā Milānā izveidoja lautists Luka Pianka (Luca Piancа) un flautists Džovanni Antonīni (Giovanni Antonini), apvienojās vadošo Eiropas skolu absolventi, kuri specializējušies baroka laika autentiskos instrumentu spēlē. Ansambļa repertuāru pamatā veido XVII un XVIII gadsimta skaņdarbi. Atkarībā no programmas mūziķu skaits svārstās no trim līdz 30. Taču pat kamersastāvā viņu skaņa ir ārkārtīgi  spēcīga, viņi lieliski izjūt dažāda mēroga telpas – gan lielas zāles, gan salonus ar polsterētām zīda sienām.

Viņu koncertus allaž pavada ažiotāža. Nekļūdīgā skaņas un tās specifiskās itāļu dinamikas izjūta, enerģija un atskaņojuma spilgtums nodrošinājis jūsmīgu mūziķu uzņemšanu gan Eiropā, gan Amerikā.

Piešķirot jaunu elpu itāļu baroka vecmeistaru skaņdarbiem, Il Giardino Armonico atdzīvina to mūzikas vēsturisko jomu, kas vēl nesen nebija pazīstama. Ansambļa dalībniekus interesē viss, kas ir jauns pagājībā, viņus saista retumi. Nav iespējams saskaitīt un klasificēt tās nianses, kuras Il Giardino Armonico prot izvilināt no krietni padilušajiem nošu manuskriptiem. Īpaši šos mūziķus raksturo viņu absolūtā saskaņa ar mūsdienu atskaņotājmākslas reālijām, ar mūsu laika tempu un viņu  neparastā skatuviskā  enerģētika bez jelkādām ārišķībām. Senā mūzika viņu atskaņojumā  ir  realitāte, kas pārdzīvojama šeit un šobrīd.

Klausītāji atzīst, ka Il Giardino Armonico interpretācijas burtiski “sit kā ar strāvu”. Kritiķi dēvē ansambļa spēlētos skaņdarbus par “eksponātiem no augsto tehnoloģiju izstādes”. Un visi ir vienoti uzskatā, ka šis ansamblis “piedāvā senās mūzikas izpildījuma jaunu standartu – bez muzejiskas samākslotības, bez lieka  sentimenta, taču vienmēr - ar adrenalīna devu”.

Il Giardino Armonico regulāri piedalās tādos pasaules mūzikas festivālos kā Musica e Poesia a San Maurizio Milānā, Styriarte Festival Gracā, Pfingsten Festival  Zalcburgā, Osterklang Vīnē, Musik Festival Šlēzvigā-Holšteinā, Rheingau Festival, starptautiskajā festivālā Musikfestwochen Lucernā un Festival de Musique de Montreux-Vevey.

Koncertzāļu vidū, kurās uzstājas slavenais itāļu ansamblis, ir  Concertgebouw Amsterdamā, Wigmore Hall Londonā, Musikverein un Konzerthaus Vīnē, Théâtre des Champs-Elysées un Théâtre du Châtelet Parīzē, Tonhalle Cīrihē, Victoria Hall Ženēvā, Alte Oper Frankfurtē, Staatsoper unter den Linden Berlīnē, Kapelas un Filharmonijas zāles Sanktpēterburgā, Maskavas Lielais teātris, Konserthus Oslo, Palais des Beaux-Arts Briselē, Auditorio Nacional Madridē, Oji Hall Tokijā, Library of Congress Vašingtonā, Carnegie Hall un Lincoln Center Ņujorkā un Sidnejas Opera.

Ansamblim Il Giardino Armonico ir ekskluzīvs  līgums ar skaņu ierakstu firmu TELDEC Classics. Par Vivaldi skaņdarbu ierakstiem ansamblim  piešķirtas daudzas balvas - Venēcijas Fondazione Cini, Beļģijas Caecilia Award, kā arī Francijas Diapason d’Or, Choc de la Musique un Grand Prix des Discophiles balvas. 1996.gadā par Vivaldi dubulto un trīskāršo čellokoncertu ciklu (ar nosaukumu  Il Proteo), kas ieskaņots kopā ar Kristofu Kuānu, ansamblis saņēmis Gramophone Award un Diapason d’Or balvu. Baha Brandenburgas koncertu ieraksts apbalvots ar Echo-Preis,  bet disks ar Loka un Bībera skaņdarbiem saņēmis Diapason d’Or balvu 1999.gadā. Tajā pašā gadā tika izdots slavenais Vivaldi Album ar Čečīliju Bartoli, kas saņēma Grammy Award. Disks Viaggio Musicale ar XVII gadsimta itāļu mūziku un disks Musica Barocca  saņēmuši franču balvu 10 de Répertoire.

Ansamblis uzstājas kopā ar tādām slavenībām kā Čečīlija Bartoli, Katja un Mariela Labekas, Sumi Jo, Linna Dousone, Eva Meji, Sāra Mingardo, Bernarda Finka, Kristofs Pregardjēns, Veronika Žansa, Viktorija Mullova, Džuliāno Karmiņjola…

Ansamblis pazīstams arī ar saviem operu un oratoriju  koncertatskaņojumiem  vai quasi-skatuviskajiem uzvedumiem. 1993.gadā, atzīmējot Monteverdi 350.gadadienu, mūziķi iestudēja viņa “Orfeju” Piссolo da Milano teātrī, bet nākamajā gadā atskaņoja Pergolēzi operu “Kalpone-kundze” Cīrihes Tonhalle. Ansambļa uzvedumu vidū ir jāatzīmē Hendeļa opera “Agripīna” un viņa oratorijas “Laika un Patiesības triumfs” un “Augšāmcelšanās”.

Džovanni Antonīni ir viens no vadošajiem baroka mūzikas atskaņotājmāksliniekiem mūsdienu pasaulē. Tieši viņš kopā ar draugiem izveidoja ansambli  Il Giardino Armonico. Kopš 1989.gada viņš to pastāvīgi vada, uzstājoties kā diriģents un solo flautists. Viņa fantastiski virtuozo un apgaroto spēli ir baudījusi publika Eiropas, ASV, Kanādas, Dienvidamerikas, Japānas, Malaizijas un Austrālijas  lielākajos  mūzikas festivālos.

Kā diriģentam viņam piešķirta Grammy 2000 balva par ierakstu firmā Decca ieskaņoto  Vivaldi Album.

Džovanni Antonīnisavos panākumos dalās ar ansambļa Il Giardino Armonico māksliniekiem, un visas orķestra balvas ir arī diriģenta balvas. Taču maestro uzstājas arī ar citiem kolektīviem, kuru vidū ir tādi kā Zalcburgas Camerata Academica, Skotijas kamerorķestris, Tenerifas Orquesta Sinfonica, Galīcijas Orquesta Sinfonica un Zviedrijas kamerorķestris. Īpaši intensīvi viņš sadarbojas  ar Bāzeles Kammerorchester, ar kuru kopā  ir jau uzstājies Frankfurtes Alte Oper  teātrī un plānoieskaņot vairākus kompaktdiskus. 2005.gadā viņš diriģēs Apgaismības laikmeta orķestri.

2004. gada janvārī sers Saimons Retls uzaicināja Džovanni Antonīni diriģēt Berliner Philharmoniker  orķestri – programmā tika iekļauti baroka un klasicisma laikmeta skaņdarbi. Laikraksts Berliner Zeitung nodēvēja maestro Antonīni interpretāciju par “vienkārši ģeniālu”. Nesen viņš ar lieliem panākumiem diriģējis Deutsche Kammerphilharmonie orķestri Brēmenē -  koncertā skanēja Haidna mūzika.

 “Pasakains dārzs, kurā  tiek rūpīgi kopti  XVIII gadsimta itāļu mūzikas dižie vārdi” Journal de Géneve

“Ansamblis, kas nopūš putekļus no baroka mūzikas notīm” Die Welt

 

Ansambļa Il Giardino Armonico balvu vidū ir:

  • Grammy Award
  • Fondazione Cini
  • Caecilia Award
  • Diapason d’Or
  • Choc de la Musique
  • Grand Prix des Discophiles
  • Gramophone Award
  • 10 de Répertoire


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

26.09.2004 plkst. 18:00
Latvijas Nacionālais teātris

IL GIARDINO ARMONICO (Itālija)
PIRMOREIZ RĪGĀ! Šis instrumentālais ansamblis, Grammy balvas ieguvējs, ir slavens ar savu vienreizējo stilu, spēlējot baroka laika mūziku.

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011