Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

“King's Singers” (Lielbritānija)

 

Otrdien, 2005. gada 1. februārī plkst. 19.00, Latvijas Nacionālajā operā

THE KING’S SINGERS  (vokālais ansamblis, Lielbritānija)

Deivids Herlijs (David Hurley, kontrtenors)
Robins Taisons (Robin Tyson, kontrtenors)
Pols Fēnikss (Paul Phoenix, tenors)
Filips Losons (Philip Lawson, baritons)
Kristofers Gebitess (Christopher Gabbitas, baritons)
Stīvens Konolijs (Stephen Connolly, bass)

Programmā: četru gadsimtu mūzika – no baroka līdz rokam.

Vairāk nekā 30 gadus pasaulslavenais britu sešinieks ar vislabākā vokālā ansambļa reputāciju The King's Singers sagādā publikai prieku un baudu. Viņu māksla ir meistarības, īstenas angļu asprātības un artistiskā šarma augstākā pilotāža.

Ja kāds ansamblis mūs sajūsmina ar viduslaiku un renesanses mūzikas interpretāciju, kāds cits saviļņo ar romantiskās mūzikas izpildījuma dziļo sirsnību, kāds trešais ir meistars mūsu laikabiedru skaņdarbu teju matemātiski precīzos aprēķinos,  bet ceturtais iekvēlina klausītājus ar tautas mūzikas  un popmūzikas skaņām, tad The King's Singers repertuārā ir visi žanri, visi stili un visi laikmeti. Pasaulē viņiem līdzīga ansambļa nav, jo The King's Singers dzied VISU!

Vietu saraksts, kur uzstājas The King's Singers, pārsteidz ne mazāk: baznīcas un stadioni, pilis un operteātri, milzīgas koncertzāles ar daudzu tūkstošu auditoriju un greznas karaļnamu zāles ar uzstāšanos šauram augstdzimušu ļaužu lokam.

The King's Singerssākumi ir rodami ansambļa dibinātāju alma mater. Tie bija seši Kembridžas Karaliskās koledžas studenti, kuri pēc lekcijām un mācībām savu brīvo laiku veltīja dziedāšanai korī un, saprotams, neklusēja arī saviesīgos vakaros. Tā arī viņi turpināja dziedāt: magnifikātus  - baznīcā, populāras dziesmiņas -  studentu ballītēs. 1965.gadā studenti ierakstīja skaņu albumu ar ļoti sarežģītu nosaukumu Schola Cantorum Pro Musica Profana in Cantabridgiense! Tomēr panākumu tam nebija līdz brīdim, kad albums nokļuva  pazīstamā diriģenta sera Nevila Merinera rokās,  un 1968.gada 1.maijā jaunizceptais ansamblis uzstājās slavenajā Queen Elizabeth Hall. Pēc tam angažementi sāka birt kā no pilnības raga, it kā pasaule būtu gaidījusi šī ansambļa parādīšanos.

Vispirms vajadzēja iekarot Lielbritāniju. Tas viņiem nācās viegli. Taču tikai 1972.gadā pēc 35 koncertu turnejas Austrālijā un Jaunzēlandē dziedātāji nolēma kļūt par profesionāļiem un sākt starptautisku karjeru. Par The King's Singersuzzināja Dienvidāfrikā, Kanādā, ASV un visā Eiropā, kā arī Tālajos Austrumos. Tūkstošiem koncertu, pirmās vietas  London's Capital Radio aptaujās, EMI zelta diski, filmas, grāmata…

Tā viņi dzied arī šodien: līdzās Rosīni “Seviļas bārddziņa” uvertīrai -  dziesmiņa «Ob-La-Di, Ob-La-Da» no Тhe Beatles repertuāra, līdzās gregoriāņu korālim – šarmanta franču romance, līdzās senai angļu tautasdziesmai – vēl gluži karsta novitāte.   

Ansamblim The King's Singers savu mūziku veltījuši tādi XX gadsimta milži  kā Kšištofs Pendereckis, Lučāno Berio, Ģērģs Ligeti.  Starp citu, uz mūsdienu mūzikas koka zariem izauguši vairāk nekā 200 skaņdarbu, ko pasūtinājis ansamblis The King's Singers.

Kopā ar The King's Singers uzstājušies tādi pasaulslaveni simfoniskie orķestri kā BBC orķestri un Londonas, Čikāgas un Sinsinati orķestri (kopā ar pēdējo firmā Telarc ansamblis ierakstījis albūmu  ar dziesmām no The Beatles repertuāra). Arī tādas mūzikas zvaigznes kā operas dīva Kiri Te Kanava, pianisti Džordžs Šērings un Emanuels Ekss, spīdošā skotu sitaminstrumentāliste Evelīna Glennija, britu komiķis Dadlijs Mūrs un pat Brūss Džonstons no rokgrupas Beach Boys uzstājušies kopā ar The King's Singers. Bet ansambļa diskogrāfija ir vienkārši fenomenāla – 70 CD!!!

Laika gaitā ansamblī nomainījušies tikai 19 dalībnieki. Ilgāk par visiem – 25 gadus! – grupā strādājuši divi tā pamatlicēji: Els Hjūms un Saimons Karingtons. Tik lēna paaudžu maiņa palīdzējusi uzturēt izpildījuma līmeņa stabilitāti. Šobrīd ansamblī  (tā jaunākajam dziedātājam ir 24 gadi) ir trīs profesionāli mūziķi, ģeogrāfs, jurists un teologs. Viņi glabā britu studentu nesatricināmās tradīcijas un ir uzticīgi The King's Singers izvelētajam radošajam ceļam.

 "The King's Singers… still unmatched for their musicality and sheer ability to entertain..." The Times

http://www.kingssingers.com/


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

01.02.2005 plkst. 19:00
Latvijas Nacionālā opera

“King's Singers” (Lielbritānija)
Pasaulslavens britu sešinieks ar vislabākā vokāla ansambļa reputāciju. Programmā: četru gadsimtu mūzika – no baroka līdz rokam.

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011