Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Audio ieraksti
Pilsētai un Pasaulei CD

Jūsu elki Gidons Krēmers, Inese Galante un citi slaveni Rīgas mūziķi - visi vienā zvaigznājā, vienā bukletā, jūsu mājās!

Koncertu cikls Pilsētai un Pasaulei tika iecerēts, lai atzīmētu Rīgas astoņsimtgadi 2001.g adā. Kopš 1998. gada tūkstošiem klausītāju ir apmeklējuši šī cikla koncertus.

2001.gada 18. un 19. augustā Latvijas Nacionālajā operā notika Pilsētai un Pasaulei galā koncerts, kas kļuva par ārkārtēju notikumu Latvijas kultūrpolitiskajā dzīvē. Uz šo koncertu bija ieradušies pasaulslaveni mūziķi - bijušie rīdzinieki, lai kopā atzīmētu jubileju pilsētai, kurā viņi ieguvuši muzikālo izglītību un no kuras devušies jaunrades un slavas ceļos. Viņu vidū bija Inese Galante, Gidons Krēmers, Inga Kalna, Egils Siliņš, Elīna Garanča, Mārcis Kūlis, Ilze Urbāne, Aleksandrs Viļumanis, Valentīna Brovaka, Vadims Gluzmans un Andžela Joffe, Ilmārs Lapiņš, Eva Bindere, Ingus Pētersons, kamerorķestris KREMERata BALTICA, Sana Villeruša, Kristīne Blaumane…

Īpaši šim galā koncertam tika izdots bagātīgi ilustrēts buklets četrās valodās – latviešu, krievu, angļu un vācu. Tajā ir publicētas mākslinieku biogrāfijas un fotogrāfijas no privātarhīviem, kā arī savdabīgi autogrāfi – mākslinieku apsveikumi un novēlējumi Rīgai, viņu bērnības un jaunības pilsētai. Bukletu papildina unikāls kompaktdisks ar visu galā koncerta dalībnieku ieskaņojumiem no Latvijas radio fondiem.

Šis buklets ir ne vien poligrāfiski krāšņs izdevums „īpašam gadījumam”, bet arī brīnišķīgs mirklis, kas tapis apstādināts, dzīva lappuse Rīgas kultūras vēsturē, tās ne ar ko citu nesalīdzināmā melodija, pilsētas muzikālā atmiņa. Buklets ir brīnišķīga dāvana gan mūzikas mākslas smalkam pazinējam, gan katram mūzikas mīļotājam – to slaveno mākslinieku pielūdzējam, kuru dzīvē Rīga aizvien būs īpaša un neatkārtojama pilsēta.


Rīgā viss noticis pirmoreiz dzīvē, un tas vienmēr ir skaisti. Rīga – tā ir bezrūpīgā bērnība, jaunība, pirmie soļi uz skatuves. Vecāki bija dzīvi, un visi draugi līdzās. Te bija mīlestība un draudzība, cilvēki nebija tik pārslogoti ar domām par naudu. Kas tad paliek dvēselē, kad esi bijis tik bezbēdīgi laimīgs? Saules stariņš… Gadiem ejot, visi uztraukumi, rūpes un problēmas aizmirstas, un paliek vien mirdzuma sajūta.

Atmiņas izraisa smaidu un viegli smeldzošu sajūtu, ka tas nekad neatkārtosies, ka šodien Rīga ir cita, paliek vien atbalsis, drumstalas, lauskas…

Esmu vienaldzīga pret skaisti izkrāsotām fasādēm, mana sirds sāk sisties straujāk, kad ieraugu senu, mīļu rotaļlietu. Mani saviļņo vienkāršas, pieticīgas, neievērojamas lietas, tās raisa smeldzīgas paralēles.

Ikvienas pilsētas vēsturē ir savi kāpumi un kritumi. Man gribētos, lai pilsēta ieņemtu pienācīgu vietu pasaulē, Rīga ir tā vērta – un te nedomāju tikai mūziku vien. Rīgā ir pietiekoši daudz cilvēku, kas varētu iedvesmot veselu pilsētu.

Inese Galante


Pilsēta, kurā tu esi piedzimis un izaudzis, zināmā mērā ir atslēga uz tevi pašu. Tās ģeogrāfija, tās ūdeņi, parki, ielas un baznīcas – tā ir arī tava iekšējā ģeogrāfija.

Lai kur arī nevestu mākslinieka meklējumu ceļi, to sākums ir pirmajā darbnīcā, uz pirmās skatuves, pirmajā zālē.

Lai kas tu arī kļūtu , ar tevi vienmēr kopā būs to cilvēku neredzamās ēnas, kuri tevi ir veidojuši –vecāki, skolotāji, kolēģi un klausītāji.

Un, atrodoties uz skatuves, es zinu, ka aiz manis stāv Rīgas torņu profils, kā bulta - tik taisnā Brīvības iela, sirmais Doms, viedā Daugava, Vāgnera zāle piparmētru tonī, Operas parters sarkanvīna krāsā un tie brīnišķīgie cilvēki, ar kuriem liktenis man ļāvis sastapties un kuri man iemācījuši saprast, ka dzīve ir skaista.

Inga Kalna


Vienmēr esmu meklējis kādu ēku, ostu, staciju vai pavardu, lai nosauktu to par mājām. Man bija apmēram piecpadsmit gadu, kad sapratu – mana dzimtene ir zeme, kurā esmu piedzimis. Tas ir loģiski, un tieši tādēļ es izjūtu Baltijas un Latvijas pievilkšanas spēku. Tam nav politisku un ideoloģisku izskaidrojumu, tā vienkārši ir zeme, kurai es piederu. Nekur citur uz planētas man māju sajūta nav tik izteikta kā šeit, manā KREMERata BALTICA.

Gidons Krēmers


Rīga ir tā vieta, kurai esmu pierakstīts. Tā ir mana augsne, no kuras esmu barojies un uz kuras balstījies, lai sniegtos pretim saulei. Jo vairāk no Rīgas esmu attālinājies, jo vairāk man ir gribējies to samīļot un jo tuvāka tā man kļuvusi - kā tēva mājas pasaules ceļotājam.

Mārcis Kūlis
Bukletu Pilsētai un Pasaulei var nopirkt visos Hermaņa Brauna fonda rīkotajos koncertos. To var iegādāties arī fonda birojā Rīgā, Jāņa ielā 3, vai pasūtīt pa tālruni (+3717205444), faksu (+3717205447), mobilo tālruni (+3716015035) un e-pastu (hbf@hbf).

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011