Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Audio ieraksti
Inese Galante - AVE MARIA CD

AVE MARIA

Inese Galante Rīgas Domā

 

Elīna Bukša, vijole

Aivars Kalējs, ērģeles

 

Camille Saint-Saëns –Ave Maria (I)                                                 2‘30

Caesar Franck – Ave Maria (I)                                                         3‘21

Gabriel Fauré –Tantum ergo                                                          2‘26

Caesar Franck – Ave Maria (II)                                                        3‘21

Pietro Mascagni – Ave Maria                                                           3‘34

Jules Massenet – Ave Maria                                                            5‘16

Gabriel Fauré – Pie Jesu                                                                 3‘42

Ottorino Respighi – Nebbie                                                             3‘08

Gioaccino Rossini – Preghiera                                                        3‘53

Georges Bizet – Agnus Dei                                                             4‘25

Gabriel Fauré – O Salutaris                                                             3‘02

Camille Saint-Saëns –Ave Maria (II)                                                2‘46

Caesar Franck – Tantum ergo                                                        2‘56

Louis Vierne – Tantum ergo                                                            2‘46

Louis Vierne – Ave Maria                                                                2‘24

Francesco Paolo Tosti – Ave Maria                                                  3‘56

Antonio Vivaldi – aria “Vieni, vieni”                                                 2‘54

Giulio Caccini – Ave Maria                                                               5‘38

Caesar Franck – Panis Angelicus                                                    3‘49

Georg Friedrich Handel – arioso “Dank sei Dir, Herr” from “Cantata con stromenti”          3‘48                                                                                                                                  

 

Inessa Galante, soprano

Elīna Bukša, vijole  (4, 5, 6, 19, 20)

Aivars Kalējs, ērģeles

 

 

Tādēļ jau mēs dzīvojam – lai atvērtu cilvēku sirdis, lai liktu viņiem gan iegrimt sen aizmirstās izjūtās, gan pacelties virs pelēkās ikdienas…

Inese Galante

 

Hermaņa Brauna fonda ciklu Pilsētai un Pasaulei 1998.gadā atklāja Inese Galante. Kopš tā laika šī cikla ietvaros dziedone ir sniegusi vairāk nekā 20 garīgās mūzikas koncertu Rīgas Domā, atskaņojot ap 150 darbu – vairāki no tiem Rīgā bija dzirdami pirmoreiz. Visspilgtākos un iemīļotākos skaņdarbus tagad viņa ir iemūžinājusi šajā kompaktdiskā.

Šajās miniatūrās dziedātājas balss skan visā savā dabas dotajā skaistumā un apjomā: te dziļi izjusti, te himniski un pacilāti, te ar dramatisku nokrāsu. Ineses Galantes spēja saprast mūzikas iekšējo jēgu vislabāk atklājas tieši garīgās mūzikas atskaņojumos, kad vokālajam un aktieriskajam talantam ir it kā jāaiziet otrajā plānā un jāpiekāpjas dvēseles bagātības un mākslinieka personības dziļuma priekšā. Dziedot garīgo mūziku, Inese Galante nekad nenoslēdzas savās personiskajās, intīmajās izjūtās. Daloties ar klausītājiem, māksliniece tās paceļ vispārcilvēciskā  pakāpē, par pamatu liekot godbijību un pateicību.

 

            Šajā diskā Ineses Galantes balsi atbalsta arī Elīnas Bukšas vijole. Elīna ir ārkārtīgi apdāvināta meitene, kura spoži debitējusi Rīgas Domā tieši Ineses Galantes programmās.

Elīna Bukša pārsteidz ar nepavisam ne bērnišķīgu mūzikas tvērumu,  ar skaņdarbu lasījuma dziļumu,  ar dziedošu un kaismīgu skaņu,  dramatisku izteiksmību un iekšēju brīvību.

            Elīna ir dzimusi Aizkrauklē 1990.gadā. Vijoli sākusi spēlēt piecu gadu vecumā. Viņa turpina mācīties Jūrmalas Mūzikas vidusskolā, pedagoga Ojāra Kalniņa klasē un daudz koncertē. Vijolniece ar  panākumiem ir uzstājusies vairākos nacionālajos un starptautiskajos jauniešu konkursos. To vidū ir konkurss Talants -  Latvijai (divas reizes – pirmās prēmijas), Republikāniskais konkurss (divas reizes – pirmā un otrā prēmija)  Gradus ad Parnassum Lietuvā  (pirmā prēmija), Jaroslava Kociana konkurss  Čehijā (otrā prēmija), Remember Enescu Rumānijā (pirmā prēmija sava vecuma grupā un konkursa labākās izpildītājas tituls), Sestais A. Dombrovska Starptautiskais konkurss Latvijā (pirmā prēmija un speciālā prēmija).

 

Ērģeļu partiju diskā ir ieskaņojis Aivars Kalējs – Ineses Galantes koncertpartneris jau ilgus gadus.

            Komponists un ērģelnieks Aivars Kalējs absolvējis Ādolfa Skultes kompozīcijas klasi (1974) un Nikolaja Vanadziņa ērģeļu klasi (1977) Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

            Koncertējis gandrīz visās Eiropas valstīs, ASV, Kanādā un Japānā. Piedalījies starptautiskos ērģeļmūzikas festivālos Igaunijā, Beļģijā, Dānijā, Vācijā, Itālijā un ASV. Ar orķestri Kremerata Baltica koncertējis ASV, Šveicē, Austrijā, Vācijā un Krievijā. Muzicējis kopā ar Kristīnu Stobeusu (Zviedrija), Līnu Mkrtčjanu (Krievija), Martinu Dēringu (Vācija), Ingu Pētersonu, Ditu Krenbergu, Arvīdu Klišānu, Uldi Urbānu.

Bijis Leonīda Vīgnera kamerkora un kora Mūza koncertmeistars, sadarbojies ar sieviešu kori Dzintars, kamerkori Sacrum un Latvijas Radio kori. Ilgus gadus vadījis vokālo ansambli Dardedze (1971–1991). Strādājis Latvijas Kultūras ministrijas Muzeju un Kultūras pieminekļu padomē, pievēršoties Latvijas baznīcu ērģeļu izpētei un panākot 250 ērģeļu iekļaušanu aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Mūzikas leksikonos un periodikā lasāmi Aivara Kalēja raksti par ērģeļu vēsturi. Daudzi Aivara Kalēja skaņdarbi, kā arī citu komponistu kompozīcijas ērģelnieka interpretācijā, ir ierakstīti skaņuplatēs un kompaktdiskos.

Aivars Kalējs ir viens no Rīgas Doma koncertērģelniekiem, Jaunās Sv.Ģertrūdes baznīcas ērģelnieks (kopš 1989. gada) un Rīgas Doma zēnu kora ērģelnieks.

Viņa darbi ir godalgoti konkursā Sinfonia Baltica (2004), kamerorķestra Kremerata Baltica jaundarbu konkursā (2003), ērģeļdarbu konkursā Sibīrijas bērni (2002) un dziesmu konkursā Es dziedu par Latvijas mežiem (2004). Saņēmis AKKA/LAA Autortiesību bezgalības balvu (2004).

 

Rīgas Doma ērģeles ir vienas no labākajām ērģelēm pasaulē.  Šo lielisko mūzikas instrumentu 1883.gadā uzbūvēja vācu firmas E.F.Walcker & Co meistari.  Ērģeļu atklāšanas svinīgā ceremonija notika 1884.gada janvārī. Pirmajā koncertā spēlēja ērģelnieki no Rīgas, Jelgavas un Sankpēterburgas. Francis Lists šim pasākumam veltīja korāli Nun danket alle Gott ērģelēm, korim, divām trompetēm, trim tromboniem un timpāniem.

Laika gaitā ērģeles ne reizi vien tikušas pārbūvētas. 1984.gadā holandiešu firma Flentrop Orgelbouw veica Rīgas Doma ērģeļu restaurāciju. Pēc to rekonstrukcijas un pārbūves, ērģeles atguvušas savu sākotnējo skanējumu.

Rīgas Doma ērģeles neapšaubāmi var nosaukt par kolosu – šis milzis atrodas divos balkonos, tam ir 4 manuāli un pedālis. Skanējuma bagātība un  izteikti individuālais toņa skaistums ideāli sader kopā ar baznīcas unikālo akustiku.

 

Mūzikas valoda ir universāla. Līdzīgi, kā jebkurš no  mākslas veidiem, mūzika ir spējīga nojaukt robežas, ko cilvēki tiecas veidot starp sevi un apkārtējiem, radot tiltus starp valstīm, tautām, politiskajām, etniskajām vai reliģiskām atšķirībām. Te atklājas mūzikas patiesais spēks, īpaši jau, klausoties tik augsti mākslinieciski kvalitatīvu sniegumu kā šis.

AS „UniCredit Bankai”, kā daļai no starptautiskas finanšu grupas, kas pārstāvēta vairāk nekā divdesmit valstīs Eiropā, kā arī visā pasaulē, ar ilgstošām un stabilām kultūras procesu atbalstīšanas tradīcijām, ir liels prieks un pagodinājums piedāvāt saviem klientiem un partneriem, kā arī visiem klausītājiem, šo brīnišķīgo mākslas darbu. Novēlam to izbaudot uz brīdi aizmirst ikdienu, iegūt mieru sirdī, gaišumu domās un prieku par apkārtējo pasauli! Ziemassvētku laiks ir piemērotākais brīdis ļauties šādām sajūtām.

                                         Ralfs Cimaneks (Ralf Cymanek) 
                                        
AS “UniCredit Bank” Valdes priekšsēdētājs

 

 

HBF 007

www.hbf.lv 

All rights reserved 

P 2008 Carmina Baltica

C 2008 Herman Braun Foundation

Recorded in Riga Cathedral in 2008

 

Recorded and edited by Normunds Šnē

Designer Natalija Sinčuka

Producer Inna Davidova

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011