Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Mākslinieki
Ansambļi

Tokijas stīgu kvartets

Martin Beaver - vijole ;
Kikuei Ikeda - vijole;
Kazuhide Isomura - vijole;
Clive Greensmith - čells.

Tokijas Stīgu kvartets tiek uzskatīts par vienu no pasaules augstākās klases kamermūzikas ansambļiem. Šī izcilā stīgu ansambļa vēsture sakņojas Toho Mūzikas skolā Tokijā, kur tā dalībniekus būtiski ietekmējis profesors Hideo Saito. Jaunie mūziķi, kas vēlāk kļūs par Tokijas Stīgu kvarteta pirmā sastāva dibinātājiem, bija atbraukuši uz Ameriku, lai turpinātu mācības. Oficiāli kvartets tika izveidots 1969. gadā Džuljarda Mūzikas skolā, un jau drīzumā tas ieguva savas pirmās konkursu balvas ASV un Eiropā. Toreiz arī tika noslēgts ekskluzīvs līgums ar skaņu ierakstu firmu Deutsche Grammophon, kas apliecināja kvarteta augsto statusu.

Šodien kvartetā spēlē viens no tā dibinātājiem altists Kazuhide Isomura, otrais vijolnieks Kakuei Ikeda, kurš strādā ansamblī kopš 1974. gada, Londonas Karaliskā filharmoniskā orķestra čellu grupas bijušais koncertmeistars čellists Klaivs Grīnsmits (ansamblī - kopš 1999. gada) un pirmais vijolnieks Mārtins Bīvers, kurš pārējiem pievienojās 2002. gadā. Šajā sezonā Tokijas Stīgu kvartets uzstājas ASV - Ņujorkā (Carnegie Hall un citās koncertzālēs), Bostonā, Atlantā, Filadelfijā, Pitsburgā… Koncerti notiek Milānā, Parīzē, Amsterdamā, Pekinā, Sidnejā, Stambulā, Toronto, Lisabonā, Valensijā, Madridē, Londonā, Ļubļanā, Berlīnē, Dižonā…

Pagājušajā sezonā Tokijas Stīgu kvartets īstenoja unikālu projektu, atskaņojot visus Johannesa Brāmsa stīgu kvartetus un citus viņa kameropusus stīgām, programmās tiem blakus liekot četrus mūsdienu komponistiem pasūtinātus skaņdarbus. Katra jaunā darba pirmatskaņojums notika attiecīgā autora dzimtenē, proti - ASV (Joan Tower), Spanijā (José Luis Turina), Itālijā (Fabio Vacchi) un Japānā (Hikaru Hayashi).

Tokijas Stīgu kvartets ieskaņojis vairāk nekā 30 kompaktdisku tādās ierakstu firmās kā BMG/RCA, Victor Red Seal, Angel-EMI, CBS Masterworks, Deutsche Grammophon, Vox Cum Laude. Tie ir īsti stūrakmeņi kvartetu mūzikas atskaņojumu vēsturē, tostarp - visi Bēthovena, Šūberta un Bartoka kvarteti. Brāmsa, Debisī, Dvoržāka, Haidna, Mocarta, Ravela un Šūberta kvartetu ieraksti saņēmuši Grand Prix du Disque Montreux, Best Chamber Music recording of the Year, žurnālu Stereo Review un Gramophone balvas, kā arī septiņas Grammy nominācijas.

Tokijas Stīgu kvarteta dalībnieki atrod laiku arī pedagoģiskajam darbam. Akadēmiskā mācību gada laikā viņi pasniedz Jēlas universitātē, bet vasarās - prestižajā Norfolkas Kamermūzikas festivālā. Kvartets sniedz arī meistarklases visā Ziemeļamerikā.

Ansambļa dalībnieki spēlē tā saucamo Paganīni instrumentu kvartetu. Tie ir izcili Stradivāri meistaroti instrumenti, kas piederējuši leģendārajam Nikolo Paganīni. Tokijas Stīgu kvartets saņēmis šos instrumentus no Nippon Mūzikas fonda 1995. gadā, kas, savukārt, tos nopircis no Corcoran Mākslas Galerijas Vašingtonā.

Ja Tokijas Stīgu kvartets nav labākais kamermūzikas ansamblis pasaulē, tad grūti iedomāties, kurš tas varētu būt!

Ne vien sabalansējumā, bet arī intimitāte, frāzējumā un vienotā elpā, ko spēj panākt vien izcilākie kvarteti, rodams tas, kas viņu spēli dara lielisku.

The Washington Post

Koncerti:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

30.11.2011 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Tokijas stīgu kvartets, (ASV)

 

18.11.2006 plkst. 18:00
Lielā Ģilde

TOKIJAS STĪGU KVARTETS (ASV)

 

23.11.2004 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Tokijas stīgu kvartets (ASV)

 

07.12.2002 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Tokijas stīgu kvarteta koncerts

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011