Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Mākslinieki
Ansambļi

The Real Group

Satriecošākais Eiropas džeza ansamblis
pavērs jums jaunus apvāršņus
Hermaņa Brauna fonda dzimšanas dienā

Margareta Jalkeusa (Margareta Jalkéus), soprāns
Katarina Henrisone (Katarina Henryson), alts
Anderss Edenrots (Anders Edenroth), tenors/alts   
Peders Karlsons (Peder Karlsson), baritons
Anderss Jalkeuss (Anders Jalkéus), bass
Jans Apelholms (Jan Apelholm), skaņu inženieris
Johanna Nistrēma (Johanna Nyström), statiste

Vai pasaulē ir daudz tādu a capella  grupu, kuras spējīgas iziet uz skatuves kopā ar Barbaru Hendriksu, bet tūlīt pēc tam – ar Venu Morisonu? Vai ir daudz tādu grupu, kuras klajā laiž neaptverami daudz kompaktdisku, dzied radio tiešraidē  un līdz malām piepilda lielas koncertzāles? Tādu grupu ir ļoti maz. Un šī nelielā pulka priekšgalā atrodas The Real Group.

1984.gadā pieci jauni zviedri nolēma dziedāt kopā. Kopš tā laika viņi sadarbojušies  ar tādiem leģendāriem māksliniekiem kā Džordžs Mārtins, Bobijs Makferins, Tūtss Tīlemans. Viņi ierakstījuši 11 albūmus un snieguši  3000 koncertu visā pasaulē. Daudzas starptautiskas balvas pierāda to, ka The Real Group  ir viena no pasaules labākajām džeza vokālajām grupām.

The Real Grouppanākumus var izskaidrot dažādi. Pirmkārt, dziedātāji ir atraduši un izkopuši sev vien raksturīgu tembru un skaņas veidošanas tehniku. Jāatzīmē arī lieliskie aranžējumi, kuros ir ielikta  katra dziedātāja personība un dvēsele. Un tikpat svarīga ir šīs grupas  ļoti savdabīgā humora izjūta. Viņi atskaņo oriģinālu mūziku, kas varētu tikt pieskaitīta gan džezam, gan popmūzikai, gan folkmūzikai, taču īsti neiekļaujas nevienā no šiem virzieniem.

Viņu popmūzikas albums “Commonly Unique”  tika izdots Skandināvijā 2001.gada oktobrī un tūliņ pat sasniedza pārdošanas griestus. Pirmais singls “Commonly Unique” bija domāts web lietotājiem, un pirmajās nedēļās to pārkopēja vairāk nekā 16 tūkstoši fanu. Otrais singls “Substitute For Life” (video rindas autors – režisors Līnuss Tunstrēms)  aizvien ir bieži spēlēts visdažādākajās  raidstacijās. Šim diskam sekoja turneja visā Skandināvijā. 

2001.gada 19. februārī par savu albumu “Commonly Unique” The Real Group saņēma prestižo Zviedrijas Grammy balvu “atklātajā kategorijā”. 2001.gadā grupa ar lieliskiem panākumiem viesojās Austrijā, Kanādā, Taivānā, Korejā un, protams,  Skandināvijas valstīs. Skaņu ierakstu firmā Virgin Records  The Real Group ieskaņojusi  albūmu ar nosaukumu “Allt det bästa”, kas 2003.gadā sasniedza platīna līmeni.

2002.gada  jūnijā The Real Group kopā  ar zviedru kora mākslas leģendu Ēriku Ēriksonu klajā laida zviedru kora mūzikas albumu “Stämning”. Šis albūms uzreiz iekļuva Zviedrijas labāko ierakstu sarakstā un noturējās pirmā desmitnieka otrajā vietā 13 nedēļu garumā! Tieši toreiz The Real Group  bija tikko atgriezusies no Seulas, kur Pasaules futbola čempionāta atklāšanas ceremonijā dziedāja 60 tūkstošiem skatītāju, kuriem jāpieskaita vēl  televīzijas skatītāji  80 pasaules valstīs.

2002./2003.g. sezonā The Real Group  koncertēja kopā ar GSSK, kas ir viens no labākajiem Skandināvijas kamerkoriem, tādējādi piešķirot klasiskajai kormūzikai vēl nebijušu dimensiju.

Nesen The Real Group   atgriezusies no vieskoncertiem Korejā un Japānā. Mēs nepacietīgi gaidām grupas jaunos diskus, it īpaši viņu pašu hitu albumu  ar nosaukumu “So Far”.

Koncerti:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

17.08.2007 plkst. 18:00
Dzintaru koncertzāle

Festivāla noslēgums Galā koncerts

 

16.08.2007 plkst. 20:00
Dzintaru koncertzāle

The Real Group (Zviedrija)

 

20.08.2005 plkst. 20:00
Dzintaru koncertzāle

The Real Group (džeza ansamblis, Zviedrija)

 

19.08.2005 plkst. 20:00
Dzintaru koncertzāle

The Real Group (džeza ansamblis, Zviedrija)

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011