Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Mākslinieki
Klarnete

Mārcis Kūlis

Mārcis Kūlis ir viens no tiem mūsdienu latviešu mūziķiem, kuri veido jauno izpildītājmākslinieku paaudzi, gan kā solists, gan kā kameransambļu dalībnieks apvienojot aktīvu darbu Latvijā ar koncertēšanu ārzemēs.

Viņa spēlei piemīt ne vien žilbinoša virtuozitāte, bet arī romantisks toņa siltums, intonācijas smalkums un teju vokāls frāzējums.

M.Kūlis dzimis 1969. gadā Rīgā. Klarnetes studijas uzsācis divpadsmit gadu vecumā pie pedagoga Gunāra Kļaviņa Em. Dārziņa mūzikas vidusskolā. 1986. gadā kļuvis par starptautiskā radio konkursa Concertino - Praga laureātu. 1993. gadā ar izcilību beidzis J. Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju Sigurda Circeņa klarnetes klasē.

1990.gadā M. Kūlis ieguva pirmo vietu A.Jurjāna Jauno izpildītāju konkursā un jau studiju laikā (1991-1994) strādāja Latvijas Nacionālās operas orķestrī.

1994.gadā, mācoties LMA maģistratūrā, M.Kūlim pavērās iespēja studēt Lībekas mūzikas augstskolā pie pasaulslavenās klarnetistes Sabīnes Meijeres (Sabine Meyer). Jau tolaik viņš ieguva starptautisku atzinību. Konkursā Crusell Clarinet Contest (Somija, 1995) M.Kūlis izcīnīja pirmo lielo starptautisko godalgu latviešu klarnetistu izpildītājmākslas vēsturē. Atzīmēšanas vērta ir galvenā balva Possehl Preis Lībekā un 2.vieta Vācijas augstskolu konkursā Berlīnē 1996. gadā. Viņš ir bijis arī finālists Eiropas raidorganizāciju apvienības(EBU) rīkotajā Jauno izpildītāju forumā Lisabonā.

M. Kūlis ir daudzu stipendiju un prēmiju ieguvējs: 1995. un 1996. gadā - Vācijas akadēmiskā apmaiņas dienesta (Deutsche Akademische Austauchdienst –DAAD) un Jurgen - Selheim - Stiftung stipendiāts, bet 1997. gadā viņš saņēmis DAAD Gada labākā ārzemju studenta titulu Vācijā.

1999. gadā M.Kūlis ar izcilību beidza augstākās pakāpes solista studijas Lībekas mūzikas augstskolā pie S. Meijeres, kļūstot par pirmo absolventu pūšaminstrumentu nodaļas vēsturē, kuram piešķirta izcilības atzīme.

M.Kūlis regulāri koncertējis Latvijā, Vācijā, Somijā, Lietuvā , Portugālē, Itālijā, Malaizijā, Singapūrā, Austrijā, Dānijā, Norvēģijā, Nīderlandē, Francijā un Anglijā. Viņš spēlējis tādās slavenās zālēs kā Concertgebouw Amsterdamā, Die Glocke Brēmenē, Schauspielhaus Berlīnē un Lisabonas operteātrī.

Īpaši atzīmējama ir M.Kūļa sadarbība ar Sauļu Sondecki un Lietuvas kamerorķestri, ar Rīgas kamermūziķiem, Tīringenes simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Lībekas filharmonijas orķestri, Latvijas kamerorķestri un Ostrobotnijas kamerorķestri, ar Artemis (Vācija ) Nostitz (Čehija) un Rīgas stīgu kvartetiem, ar tādiem pianistiem kā Petrs Geņušs (Lietuva), Peter Sagar (Austrālija) un Inna Davidova (Latvija), ar vijolniekiem Pāvelu Bermanu un Uldi Sprūdžu, ar dziedātāju Antru Bigaču, ar diriģentiem Olari Eltsu un John Crewe.

M. Kūlis ir iedvesmojis tādu jaunu koncertvienību rašanos kā Trio Baltica un ansamblis ARTAdox. 2001.-2002.g. sezonā M. Kūlis koncertēja vairāk nekā 10 valstīs, pārstāvot Latvijas mākslu visaugstākajā līmenī valsts Prezidentes vizītēs Slovēnijā, Vācijā un Igaunijā.

M. Kūlis ierakstījis CD “Mocarta klarnetes mūzika”.

1999. – 2001. g.g. M.Kūlis bija pedagogs Latvijas Mūzikas akadēmijā, tagad viņš arī sniedz meistarkursus ārzemēs.


Repertuārs

Klarnete ar orķestri
C.Stamitz
// Klarinettenkonzerte
F.Krommer
// Konzert Es-Dur Op.86
B.Crussell
// Konzert Op.5
W.A .Mozart
// Konzert KV 622
C.M. von Weber
// Concertino Es-Dur Op. 26 // Konzerte f-moll No. 1, Op.73, Es-Dur No. 2, Op. 74
J.Corgliano
// Konzert
A.Messager
// Solo de Concours

Klarnete un klavieres
C.M. von Weber
/ Grand Duo Concertante Op. 48
J.Brahms
/ Sonaten No. 1 & 2, Op.120
N.Gade
/ Fantasiestycker
R.Schumann
/ Fantasiestūcke Op. 73 // 3 Romanzen Op. 94
M Reger
// Sonaten Op. 107 & Op.49
C.Saint-Saens
// Sonate Op. 167
F.Poulenc
// Sonate
A.Berg
// 4 Stucke Op. 5
B.Martinu
// Sonatina
W.Lutoslawsky
// Dance Preludies
M.Castelnuovo-Tedesco
// Sonate

Klarnete kamermūzikā
W.A.Mozart
// Quintett in A (Bassettklarinette) KV 581 // Trio (Viola ,Klarinette , Klavier )
L. van Beethoven
// Trio (Cello , Klarinette , Klavier )
C.M. von Weber
// Quintett // Variazioni
J.Brahms
// Quintett // Trio (Cello, Klarinette , Klavier)
B.Bartok // Contrasts (Geige , Klarinette , Klavier )


Aprīlis, 2003.

Koncerti:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

17.08.2005 plkst. 19:00
Dzintaru koncertzāles mazā zāle

Koncerts Viņa Augstība Ansamblis

 

29.04.2004 plkst. 18:00
Melngalvju nams

Žana Sibēliusa stīgu kvartets (Somija)

 

07.03.2004 plkst. 18:00
Melngalvju nams

Kremerata Baltica stīgu kvartets un Mārcis Kūlis (klarnete)

 

06.03.2004 plkst. 19:00
Siguldas koncertzāle "Baltais Flīģelis"

Kremerata Baltica stīgu kvartets un Mārcis Kūlis (klarnete)

 

13.09.2002 plkst. 19:00
Melngalvju nams

Muzikālie atklājumi

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011