http://www.hbf.lv

Izdrukāts: 28.03.2024 @ 14:12


 

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

ERASMUS+ 2016-2018

 

01.09.2016.

 

The Project title – VET alternative opportunities for young musicians’ better integration into labour market

Project number - 2016-1-LV01-KA202-022695

Duration period – 01.09.2016.-31.08.2018.

 

Herman Braun Foundation together with partner from Estonia OSAUHING ERP and partner from Sweden The Real Group AB is starting the project MUSICVET to combat youth unemployment.

Youth unemployment is a common challenge for European countries, and there is a necessity to modernize VET programmes in the music field, because young musicians are in the risk group for unemployment. The activities will be carried in three partner countries: Latvia, Estonia, and Sweden. The target group of the project is VET learners in the field of music from the age 14 till the age 24.

As for composition of the partnership Latvia always was known with its brilliant music traditions, the names of Latvian musicians like G.Kremers, M.Majskis, E.Garanca are known through all the world, as they are leaders in their profession - in music. In the same way Estonia has P.Vaahi and Sweden has strong vocal traditions and various brilliant names (ABBA). These potential and professional skills have to be developed in the future through modern vocational training programmes. 

The project is conforming such European priorities as improving achievement in relevant and high-level basic and transversal competences in a lifelong learning perspective and further strengthening key competences in VET curricula. The project will promote work-based learning in all its forms, with special attention to apprenticeship-type training. Activities foresee practical workshops in mixed groups with high class field professionals in learning rooms and audio studios, so learners’ professional skills for further work will be improved.

The intellectual output of the project is elaboration of alternative learning programme modules for VET learners in the music field, and approbation of the programme in VET educational institutions.

Main results of the projects suspected be the following:

- improved professional skills in music through apprenticeship approach;

- proposed innovative VET learning programme modules for VET learners;

- improved key and transversal competences of learners concerning foreign language skills, entrepreneurship competences, and ICT skills;

- raised effectiveness and improved flexibility of VET learning with the proposed module for individual plans for learners;

- raised employability of young musicians by providing practical learning modules.

The new learning programme will give long term impact on the target group, and further could be used in all VET institutions in different artistic fields. 

 

Workshop for young musicians in the frame of ERASMUS+ project

 

Young musicians from Latvia, Estonia and Sweden participated in common 5-day training event in Riga (March 27th – March 31st 2017). Alternative learning programme for professional musical education  is being developed.

 

     

 PRESES RELĪZE - PROJEKTA NOSLĒGUMA KONFERENCE

Hermaņa Brauna fonds 31.augustā noslēdza divu gadu starptautisku projektu, kas bija veltīts jauno mūziķu izglītībai un viņu iespēju paplašināšanai darba tirgū.

 

Projekts „Jauno mūziķu profesionālās izglītības alternatīvās iespējas labākai integrācijai darba tirgū” tika īstenots ar Eiropas komisijas programmas Erasmus+ palīdzību. 27.augustā konferencē Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā Hermaņa Brauna fonds sadarbībā ar Igaunijas koncertorganizāciju OSAUHING ERP un pazīstamo zviedru ansambli Real Group un tās vokālo akadēmiju demonstrēja sava darba rezultātu –jauniešu, mūzikas mācību iestāžu audzēkņu, papildu apmācības programmu. Pie tās strādāja mūzikas nozares eksperti – mūziķi, pasniedzēji, muzikologi, producenti un menedžeri. Bieži vien jaunie mūziķi sastopas ar problēmām darba tirgū. Konkurence ir liela, taču arī pieprasījums ir liels. Kā atrast savu nišu un savu klausītāju? Un vai iespējams pašam veiksmīgi piedāvāt un pārdot sava darba produktu tā gala patērētājam – klausītājam? Kā to izdarīt – to jaunajiem mūziķiem skolās un koledžās nemāca. Pat būdami augstas klases atskaņotājmākslinieki, izejot pa mācību iestādes durvīm, viņi ir vāji adaptēti vietējam un starptautiskajam mūzikas darba tirgum.

 

Eksperti ir pārliecināti, ka standartprogrammu veiksmīgi var papildināt tādi mācību moduļi kā uzņēmējdarbības pamati mūzikas jomā, jaunu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (īpaši – kompozīcijas un aranžēšanas mākslas kontekstā) izmantošana un profesionāla nozares svešvaloda, jo mūzikas tirgus savas specifikas dēļ ir izteikti starptautisks. Dažādu valstu eksperti ir pārliecināti, ka ir nepieciešams izveidot un īstenot individuālus mācību plānus atsevišķiem jaunajiem mūziķiem, no kuriem daudzi koncertē, brauc uz konkursiem un meistarklasēm. Jebkura mūziķa tapšanas procesā svarīgs aspekts ir savas jomas „zvaigžņu” meistarklašu apmeklēšana un koncertprakse. Šis aspekts dažkārt ir nepelnīti atstāts novārtā, un rezultātā mēs tiekam pie labi apmācītiem mūziķiem, kuri neprot „strādāt” un mijiedarboties ar publiku un nepārzina citas atskaņotājmākslas skolas ārpus tās, kas pieejama koledžas vai skolas mācību programmas ietvaros. Tas traucē atvērties mūziķa potenciālam un negatīvi ietekmē viņa individualitāti un personības veidošanos.

 

Projekta ietvaros eksperti testēja dažādus mācību programmas aspektus. Vairāk nekā 200 audzēkņu no trim valstīm piedalījās vokālistu, pianistu, flautistu, stīdzinieku, sitaminstrumentālistu un topošo komponistu meistarklasēs. Tās notika Rīgā, Stokholmā un Tartu. Audzēkņi – gan kā solisti, gan orķestra sastāvā – piedalījās vairāk nekā 20 koncertos kopā ar pieaugušajiem mūziķiem. Projekta rīkotāji pateicas Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas mūzikas skolām un koledžām par atsaucību, aktīvu dalību pasākumos un ieguldījumu projekta metodoloģiskajā sadaļā.

 

Projekts tika noslēgts neparasti – ar mūziķu, darba devēju un menedžeru kontaktbiržu. Dalībniekiem tika dota iespēja atrast partnerus vai, iespējams, pat darbu, mainīties ar pieredzi, apspriest jaunas idejas vai vienkārši atrast sevī jaunu potenciālu un iedvesmu. Pēc apaļo galdu diskusijām dalībnieki izgudroja trīs lieliskus projektus – koncertciklu, starptautisku projektu un festivālu. Jācer, ka šīs idejas tuvākajā laikā ieraudzīs dienasgaismu un atradīs savu pateicīgo klausītāju vairākās Eiropas valstīs.

PILNA PRORAMMA


Koncerti šajā ciklā

Izvēlieties gadu:

  0000  

  2002  

  2003  

  2004  

  2005  

  2006  

  2007  

  2008  

  2009  

  2010  

  2011  

  2012  

  2013  

  2014  

  2015  

 > 2016  

  2017  

  2018  

  2019  

  2020  

  2021  

  2022  

  2023  

  2024  


Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

19.10.2016 plkst. 19:00
Melngalvju Namā

VIJOLNIEKU PARĀDE

JEHŪDI MENUHINAM – 100!
Programmā – J.S. Bahs, Bēthovens, Čaikovskis, Sarasate, Sensānss, Vjetāns un citi.

 

04.11.2016 plkst. 19:00
Latgales Vēstniecība GORS

GEORGIJS OSOKINS (klavieres) un Polijas radio kamerorķestris AMADEUS (Polija)
Programma: F.Šopēns – Pirmais klavierkoncerts mi minorā, M. Musorgskis – “Izstādes gleznas”

 

06.11.2016 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

GEORGIJS OSOKINS (klavieres) un kamerorķestris AMADEUS (Polija)
Programma: F.Šopēns – Pirmais klavierkoncerts mi minorā, M. Musorgskis – “Izstādes gleznas”

 

13.11.2016 plkst. 12:00
Latvijas Nacionālās bibliotēkās Ziedoņa Zālē

Johans Sebastiāns Bahs. Mūzikas pavēlnieks
„Jaunā filharmonija” - koncertlekciju cikls visai ģimenei

Lekcija notiek krievu valodā

 

14.12.2016 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Rotaļlietu simfonija
No Linkolna centra Ņujorkā – uz Latviju! Ziemassvētku labdarības koncerts ikkatrai ģimenei!

 

18.12.2016 plkst. 12:00
Latvijas Nacionālās bibliotēkās Ziedoņa Zālē

Ziemassvētku pasaka “Gadalaiki”. Antonio Vivaldi, Pēteris Čaikovskis, Astors Pjacolla

 

© Hermaņa Brauna fonds & Nordik IT, 2002-2003